Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Faktoring Şirketi Bedelsiz Sermaye Artırımı için Start Verdi

SEKFK, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptığı bildiriyle, Sermaye Piyasa Kurulu'na başvurarak sermaye artırımı sürecinin onaylandığını duyurdu. İşte detaylar;
Faktoring Şirketi Bedelsiz Sermaye Artırımı için Start Verdi
HABER GİRİŞ

Şeker Finansal Kiralama A.Ş. (SEKFK) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Sermaye Piyasa Kurulu (SPK) başvurusu hakkında bildiri paylaştı. Şirket, sermaye artırımı için gerekli adımların tamamlandığına işaret etti.

Şeker Finansal 31 Ağustos 2023 tarihli yazısını anımsatarak, sermaye tavanının 100 milyon liraya çıkardığını belirtti. Bu hamlenin ardından çıkarılmış sermayenin tamamının olağanüstü yedeklerden karşılanarak 50 milyon liradan 100 milyon liraya artırılmasını talep etmişti.

Yapılan açıklamaya göre şirketin yönetim kurulu, 6 Mart 2024’te tarihinde bedelsiz sermaye artırımına ilişkin karar almıştı.

Bedelsiz sermaye artırımında, mevcut sermayenin iç kaynaklardan bedelsiz olarak artırılması öngörüldü. Diğer kâr yedekleri kapsamında 50 milyon TL tutarındaki kaynakların, sermaye artırımına katkı sağlayacağı bildirildi.

Hak kullanımı başlangıç tarihi olarak 9 Mayıs 2024 belirlendiğine işaret edilen açıklamada, bu süreçte sermaye artırımı sonucunda oluşacak yeni payların kaydi pay şeklinde olacağı vurgulandı. Yeni payların ödeme tarihinin ise 13 Mayıs 2024 olarak belirlendiği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin ana sözleşmesinde sermaye madde tadiline ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan başvuruların onaylandığı açıklandı. Bu doğrultuda, sermaye artırımı süreci ilgili yasal düzenlemelere uygun şekilde devam ettiği eklendi.

Borsada SEKFK koduyla işlem gören şirket payları yıllık bazda yüzde 159,04 oranında yükseldi. Hisse aylık bazda yüzde 22,37, haftalık bazda ise yüzde 12,06 oranında değer kazandı.

Bugünkü işlemlerini 20,4-21,46 aralığında sürdüren SEKFK payları TSİ 17.39 itibarıyla yüzde 1,36 artışla 20,9 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.