Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ereğli Demir ve Çelik Bedelsiz için Kritik Adımı Attı

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden bedelsiz sermaye artırımı ve borçlanma ihracına yönelik açıklama yaptı. İşte detaylar;
Ereğli Demir ve Çelik Bedelsiz için Kritik Adımı Attı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yaptığı her açıklamayla gündem olan şirketlerin arasında yer alan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (EREGL), bedelsiz sermaye artırımına yönelik açıklama yaptı.

Şirket, 3.500.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin enflasyon düzeltme farklarından karşılanmak suretiyle, mevcut çıkarılmış sermayenin yüzde 100 oranında artırılarak 7.000.000.000 TL’ye yükseltileceğini belirtti.

Bu kapsamda ihraç edilecek 3.500.000.000 TL’lik itibari değerdeki paylara ilişkin ihraç belgesinin onaylanması ve çıkarılmış sermayeyi gösteren esas sözleşmenin yeni şekli ile uygun görüş verilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na 08.05.2024 tarihinde başvuru yapıldığı duyuruldu.

Şirket, 28 Şubat’ta yüzde 100 bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını duyurmuştu.

Borçlanma Açıklaması

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptığı diğer açıklamada en fazla 1 milyar ABD doları veya muadili yabancı para tutarına kadar tahvil veya benzeri türden borçlanma aracının, bir veya birden fazla ihraç yoluyla yurt içinde satışa sunulmaksızın yurt dışında satılmak üzere ihraç edilmesine karar verildiğini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

BIST 100 endeksi 8 Mayıs’ta yüzde 0,8 düşüşle 10 bin 247 puana gerilerken EREGL hisseleri kapanışını yüzde 0,5 düşüşle 45,2 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın