Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Net Karı Yüzde 844’le Uçuşa Geçen Borsadaki Şirketten Dev İmza!

VBT Yazılım A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde büyük çaplı yeni iş ilişkisi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Net Karı Yüzde 844’le Uçuşa Geçen Borsadaki Şirketten Dev İmza!
HABER GİRİŞ

Hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 378 getiri sağlayan VBT Yazılım A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde milyon dolarlık büyük çaplı yeni iş ilişkisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da VBTYZ koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, bir havayolu şirketi ile gerçekleştirilen sözleşmenin detayları paylaşıldı.

Açıklamada, Türkiye’de yerleşik bir havayolu şirketi ile “Ana Sistem Yazılımları ve Teknik Destek Bakım Hizmeti” konusunda ek kapasite ve bakım yenileme konularında üç yıl süreli ek protokol imzalandığı bilgisi verildi.

İmzalanan ek protokolün toplam bedelinin 8 milyon dolar olduğu ifade edildi.

VBT Yazılım A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu hafta başında KAP üzerinden paylaşmıştı. 2023 döneminde toplam 100.507.185 TL net kar açıklayan şirket, bir önceki yılın aynı dönemine göre net karını yüzde 844 artmıştı.

GCM Yatırım Banner

VBTYZ Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 0,86 değer kaybıyla 10.247,75 puandan tamamlarken, VBTYZ hisseleri yükseliş gösterdi.

Yıllık zirvesi 51,7 TL olan hisseler, günlük yüzde 3,1‘lik yükselişle 36,4 TL seviyesine çıkış gösterdi.

VBTYZ Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Uzun vadede de yatırımcısını güldüren hisseler, yıllık bazda bakıldığında yatırımcısına güncel olarak yüzde 378 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın