Corvette Hakkında Duymadığınız 10 Şaşırtıcı Gerçek

Corvette Hakkında Duymadığınız 10 Şaşırtıcı Gerçek

Üretildikleri ilk günden itibaren insanların en büyük yardımcıları olan araçlar, zamanla kullanıcılarında bir tutku haline dönüşmüştür. Önceleri bir elin parmakları kadar olan markalar, zamanla oldukça çoğaldı. Fakat bazılarına ayrı bir parantez açmak lazım. Onlar, markalar ne kadar çoğalırsa çoğalsın; sahip oldukları ayrıcalıkları yeri asla bırakmadılar. Bu listede yer alan otomobiller kimilerine göre, göreceli de olsa; bize göre Corvette de bu listede bulunmayı sonuna kadar hak ediyor. 1953 yılında üretim hayatına başlayan marka, diğer kalburüstü markalara nazaran daha genç. Ama tecrübe olarak, onları aratamayacak cinsten. Çünkü, arkasında GM var!

GM tarafından üretilen ünlü Amerikan spor otomobili Corvette’yi az çok duymuşuzdur. Bu otomobiller hakkında hiçbir şey bilmeseniz bile en azından ne kadar hızlı olduklarını biliyorsunuzdur, diye düşünüyorum. İşte bu ünlü ve hızlı araçlar hakkında, çoğu araba tutkununun bile bilmediği 10 şaşırtıcı bilgiyi hemen şimdi öğrenmeye ne dersiniz? Eminim ki bu spor otomobiller hakkında olan bilgileri okuduğunuzda çok şaşıracaksınız. O zaman buyurun, yazımızı incelemeye beraber başlayalım.

İşte Corvette ile ilgili bilinmesi gereken 10 şaşırtıcı gerçek:

İsviçre'de gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. Edindiğim tecrübeler ve edebiyata olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. Paratic.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

HİÇ YORUM YAPILMAMIŞ, SEN YAPMAK İSTER MİSİN?

Yorum Yapın