Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TATEN’den Temettü Kararı Geldi

Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş., son bilançosunda yazdığı zarar sonrası bugün yapılan temettü toplantısından çıkan kararı paylaştı. Detaylar haberde;
TATEN’den Temettü Kararı Geldi
HABER GİRİŞ

Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirimini paylaştı. Bildirimde, bu yıl temettü dağıtımına çıkılmayacağının haberi verildi.

Şirket, bugün toplanan yönetim kurulundan çıkan kararı paylaştığı açıklamasında, geçen yılın genelinde 591.864.456 TL’lik cari dönem net kârı yazılmasına rağmen Vergi Usul Kanunu (VUK) kayıtlarına göre 498.717.749,48 TL büyüklüğünde cari yıl net dönem zararı elde edildiğine atıf yaptı.

Bu kapsamda son bilançoda cari dönem net kârının bulunmasına rağmen VUK kayıtlarında yer alan zarar nedeniyle şirketin bu yıl yatırımcıları için dağıtılabilir kâra ulaşamadığı açıklandı.

TATEN Hisse 22-04-2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin temettü kararını açıkladığı günde TATEN kodlu hisseler kapanışı artıda yaptı. Geçen yılın Ağustos ayında 22,50 TL fiyattan halka arz olan hisseler aylık yükselişini yüzde 3’ün altında tutarken, haftalıkta ise düşüş görüldü. Haftalık yüzde 2’ye yakın gerileyen TATEN, haftanın ilk gününü 33,9 liradan kapattı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.