Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akaryakıt Sektörünün Dev İsmi Temettü Kararını Verdi

Türkiye genelinde 7 adet akaryakıt terminali bulunan Shell & Turcas Petrol A.Ş. ile ilintili olan Turcas Petrol A.Ş.’den temettü açıklaması geldi.
Akaryakıt Sektörünün Dev İsmi Temettü Kararını Verdi
HABER GİRİŞ

Petrol ve enerji sektöründe 92 yıllık geçmişe sahip olan Turcas Petrol A.Ş.’den 2023 yılı kâr payı dağıtımı hakkında temettü işlemlerine ilişkin bildirim geldi. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı bildiriminde, yatırımcılarına güzel haberler vermedi.

Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) göre dönem kârı 333.114.379 TL elde eden ancak son bilançosunda net dağıtılabilir kârı olmayan şirket, temettü vermeyeceğini duyurdu.

Açıklamada, “Yasal kayıtlara göre geçmiş yıllar zararları nedeniyle net dağıtılabilir kâr oluşmadığından, kâr dağıtılmamasına ilişkin teklifin yapılacak ilk olağan genel kurulda pay sahiplerinin onayına sunulmasına karar verilmiştir” denildi.

Turcas Hisse 22.04.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin temettü kararını duyurduğu günde TRCAS kodlu hisseler ekside kayda geçti. Son günlerdeki düşüşüyle yıllık primi yüzde 100’ün altına inen hisseler yazım anında yüzde 4’e giden düşüşüyle 27,48 liradan kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.