Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ege Seramik Asılsız Dedi! KAP’ta Açıkladı

Ege Seramik bugün KAP üzerinden Foreks internet yayın platformunun yanlış haberine ilişkin açıklamada bulundu. Detaylar haberin içerisinde;
Ege Seramik Asılsız Dedi! KAP’ta Açıkladı
HABER GİRİŞ

Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (EGSER) tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 19 Nisan 2024’te Foreks internet yayın platformundan yapılan haber hakkında açıklama paylaşıldı.

Ege Seramik, Foreks tarafından 19 Nisan Cuma günü sabah saat 06.20’de yayımlanan “Ege Seramik, 2023 için pay başına 1,08 lira nakit kar payı ödenmesine 16 Mayıs’ta başlanacak.” haberinin gerçeği yansıtmadığına işaret etti.

Foreks internet yayın platformu ile yapılan görüşme sonucunda şirket unvanının sehven yazıldığının öğrenildiği ve akabinde saat 10.50’de yayın kuruluşunca düzeltme haberinin yayımlandığı kaydedildi.

Ege Seramik bugünkü KAP bildirisinin, hissedarlardan gelen aramaların artması nedeniyle yapılmasının hasıl olduğuna vurguda bulundu.

Paratic Piyasalar Ege Seramik Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada EGSER koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yüzde 12,11 oranında sınırlı bir yükseliş gösterdi. Aylık bazda yüzde 2,13 artan paylar, haftalıksa yüzde 0,79 oranında değer kazandı.

GCM Yatırım Banner

Gün içinde 3,7-3,84 lira aralığında işlem gören şirket EGSER payları bugün TSİ 16.06 itibarıyla yüzde 4,08 artışla 3,82 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.