Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesinin Yıllık Zirvesi 2,8 TL Olan Şirketten Temettü Duyurusu!

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Hissesinin Yıllık Zirvesi 2,8 TL Olan Şirketten Temettü Duyurusu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Halka arz süreci sonrası hisseleri 11 Mayıs 2011’de Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da AKFGY koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, şirket yönetim kurulunun kar payı dağıtımı yapılmaması kararının genel kurula teklif edildiği bilgisi verildi.

AKFGY Temettü Dağıtmayacak
Kaynak: KAP

Olağan Genel Kurulu tarihi 17 Mayıs olarak belirlenirken, kar dağıtım tablosu doğrultusunda yönetim kurulunun kar dağıtımı yapılmaması konusundaki önerisi bu tarihte genel kurul onayına sunulacak.

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu 17 Nisan 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. 2023 yılında toplam 940.763.936 TL net kar açıklayan şirket, bir önceki yılın aynı dönemine göre net karı yüzde 128 artırmıştı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin hasılatı, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 30 oranında artarken, esas faaliyet karında yüzde 428‘lik artış gözlemlenmişti.

AKFGY Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,50 değer kaybederek 9.645,02 puandan tamamlarken, AKFGY hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi ve yükseldi.

Yıllık zirvesi 2,88 TL olan şirketin hissesi, günü yüzde 1,8‘lik yükselişle 2,23 TL seviyesinde tamamladı.

AKFGY Fiyatı Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Akfen Gayrimenkul hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 20 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.