Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arzı Ses Getiren Şirket Milyon Dolarlık Anlaşmayı Tamamladı!

Hat-San Gemi İnşaa Bakım Onarım Deniz Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan yapılan bildirimde gemi teslimi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Halka Arzı Ses Getiren Şirket Milyon Dolarlık Anlaşmayı Tamamladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Halka arzı geçen yılın Eylül ayında gerçekleşen Hat-San Gemi İnşaa Bakım Onarım Deniz Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde gemi teslimi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da HATSN koduyla işlem gören şirketin açıklamasında, yurt dışında yerleşik bir firma ile imzalanmış olan yeni gemi inşaa sözleşmesinde gelinen son noktaya dair bilgiler verildi.

Açıklamada, Ağustos 2022 döneminde yurt dışında yerleşik bir firma ile imzalanmış olan yeni gemi inşaa sözleşmesi kapsamındaki işin 22 Nisan 2024 tarihi itibarıyla müşteriye başarı ile teslim edildiği bilgisi verildi.

Müşteriden gelen ek talepler doğrultusunda projenin nihai bedelinin 24 milyon 612 bin 780 dolara yükseldiği ve bu tutarın tamamının tahsil edildiği ifade edildi.

Sözleşmenin 2022 yılı hasılatına oranının yaklaşık yüzde 70,64 olduğu da belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, önceki gece gerçekleştirdiği KAP bildiriminde ise üzücü bir gelişmeyi bildirmişti. Yalova’nın Altınova ilçesinde bulunan tersanede 20 Nisan 2024 tarihinde Marmara denizinde etkili olan fırtına sebebi ile meydana gelen kazadan etkilenen iki çalışandan birinin hayatını kaybettiği duyurulmuştu.

Fırtınanın sebep olduğu kaza neticesinde ilgili tesiste şirket faaliyetlerine olumsuz etki edecek herhangi bir hasar veya aksaklık meydana gelmediği ifade edilmişti.

HATSN Hisselerinde Son Durum Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,50 değer kaybıyla 9.645,02 puandan tamamlarken, HATSN hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi ve düşüş yaşadı.

Yıllık zirvesi 97,5 TL olan şirketin hissesi, günü yüzde 0,3‘lük düşüşle 64,7 TL seviyesinde tamamladı.

HATSN Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hat-San Gemi hisseleri, haftalık ve aylık bazda bakıldığında da yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 4,5 ve yüzde 4,2 oranlarında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.