Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çalışma Meclisi Toplanıyor: Gündem Emekli Maaşı ve Asgari Ücret

Çalışma Meclisi, 5 yılın ardından bir araya gelerek iş dünyası ve ekonomi gündemine yönelik toplantılar düzenleyecek. İşte detaylar;
Çalışma Meclisi Toplanıyor: Gündem Emekli Maaşı ve Asgari Ücret
HABER GİRİŞ

Son toplantısını 2019 yılında gerçekleştiren Çalışma Meclisi, 5 yılın ardından tekrar bir araya gelecek. Mecliste Türk-İş, Hak-İş, Devrimci İşçi Sendikaları (DİSK), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Memur-Sen, Kamu-Sen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) gibi sendikalar ve temsilciler yer alacak.

Taraflar emeli maaşları, asgari ücret, kıdem tazminatı ve esnek çalışma gibi konuları görüşmek için bir araya gelecek.

İş hayatını kapsayan kritik konuları görüşecek olan Çalışma Meclisi’nin toplantısı 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Gündemde Hangi Konular Var?

Beştepe’de 2 gün devam edecek toplantıda çalışma hayatıyla ilgili güncel sorunlar, çözüm önerileri, kıdem tazminatı, esnek çalışma modeller, asgari ücret ve emekli aylıkları gibi konular tartışılacak. Toplantıda Türk İş Kanunu konusunda görüş alışverişi yapılacak ve çalışanların üzerindeki vergi yükünün düşürülmesi, gelir vergisi diliminde çalışanların lehine güncelleme yapılması gibi talepler gündeme gelecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, gün içinde yaptığı açıklamada 5 yıllık aradan Meclisi yeniden toplayacaklarını, 3 gün sürecek toplantılarda iş dünyasıyla ilgili çeşitli panellerin düzenleneceğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.