Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hasılatı Yüzde 34 Artan GYO Şirketinden Dev Sözleşme Geldi!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde büyük çaplı sözleşmesi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hasılatı Yüzde 34 Artan GYO Şirketinden Dev Sözleşme Geldi!
HABER GİRİŞ

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde büyük çaplı yeni sözleşmesinin detaylarını yatırımcılarla paylaştı.

Borsa İstanbul’da EKGYO koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, İstanbul Arnavutköy Dursunköy birinci etap sözleşme imzalanması hakkında detaylara yer verildi.

Açıklamada, İstanbul Arnavutköy Dursunköy 1. Etap Genel Altyapı, İmar Yolları ve Sanat Yapıları İnşaatı İşi’nin sözleşmesinin, yüklenici firma ile ile imzalandığı belirtildi.

Sözleşme bedelinin 1.100.000.000 Türk Lirası olduğu bilgisi verildi.

Söz konusu işin şirket ile Türk Hava Yolları A.O. arasında imzalanan sözleşme doğrultusunda ihale edildiği ve yüklenici firmanın Best Tasarım İnş. A.Ş. & Sonay Yatırım İnş. Enerji San. Tic. A.Ş. iş ortaklığı olduğu belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu 17 Nisan 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Şirket, 2023 yılı için 4.074.314.000 TL net zarar açıklamıştı.

Şirketin hasılatı geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 34 artarken, esas faaliyet karı yüzde 28 gerileme göstermişti.

EKGYO Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ilk iş gününü yüzde 0,50 değer kaybederek 9.645,02 puandan tamamlarken, EKGYO hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi ve yükseldi.

Yıllık zirvesi 12,03 TL olan şirketin hissesi, günü yüzde 0,8‘lik yükselişle 9 TL seviyesinde tamamladı.

EKGYO Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Emlak Konut Gayrimenkul hisseleri, yıllık bazda bakıldığında yatırımcısına güncel olarak yüzde 34,5 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın