Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Citibank ile Türk Telekom İttifakı! Anlaşma İmzalandı

Türk Telekomünikasyon bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden Citibank ile imzalanan uzun vadeli kredi anlaşmasını duyurdu. Detaylar haberde;
Citibank ile Türk Telekom İttifakı! Anlaşma İmzalandı
HABER GİRİŞ

Türk Telekomünikasyon A.Ş. (TTKOM) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden uzun vadeli kredi anlaşması hakkında bildiri paylaştı. Şirket, stratejik girişimlerini ve büyüme planlarını finanse etmek amacıyla Citibank ile uzun vadeli bir kredi anlaşması imzaladığını duyurdu.

KAP bildirisinde anlaşmasının, Türk Telekom Grubu olarak yatırımlarının Belçikalı ihracat kredi kuruluşu Credendo tarafından sağlanan sigorta kapsamında gerçekleştiğine işaret edildi.

Türk Telekomünikasyon ile Citibank arasında imzalanan uzun vadeli kredi anlaşmasının toplam 120 milyon 600 bin 300 dolar tutarında olduğunun bilgisi verildi.

Anlaşmanın nihai vadesi Ocak 2034 olarak planlanmış olup, ortalama vadesi ise 4,2 yıl olarak öngörüldü.

Toplam maliyetinse yıllık Term SOFR + yüzde 2,97 oranında sigorta primi ve diğer peşin maliyetlerle hesaplandığına dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner
Paratic Piyasalar TTKOM Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Yatırımcısına yıllık bazda yüzde 117,33 prim sağlayan TTKOM payları, aylık bazda yüzde 30,76 oranında yükseliş gösterdi.

Bugünkü açılışından itibaren 38,88-39,62 lira aralığında işlem gören hisse TSİ 10.13 itibarıyla yüzde 0,72 düşüşle 38,88 lirayı test etti. TTKOM payları haftalık bazda ise yüzde 6,91 oranında değer kazandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.