Paylaşım

Zombi Filmlerine Farklı Bir Bakış Açısı: “The Cured”

 

Oscar adayı Ellen Page başrollü zombi filmi The Cured, fragmanıyla büyük ilgi uyandırdı. Zira oyuncularıyla olduğu kadar hikayesiyle de dikkat çekici olan yapım, zombi filmlerine farklı bir açıdan bakıyor.

Başroldeki Ellen Page’e Sam Keeley, Peter Campion, Tom Vaughan-Lawlor, Stuart Graham ve Amy De Bhrun gibi isimlerin eşlik ettiği The Cured, sıradan zombi filmleri gibi ortaya çıkan bir salgını konu almıyor. Bunun yerine filmde, salgının tedavi edilmesinden sonrası anlatılıyor.

Tedavi edildikten sonra hayatlarına geri dönmeye çalışan, fakat hastalığa yakalanmamış bireyler tarafından dışlanan insanlarla diğerleri arasında kutuplaşma oluşmuştur. Devletin direnenleri ortadan kaldırmaya kalkışması sonucunda ortaya farklı bir kaos çıkmış ve olaylar çözülemez noktaya gelmiştir.

Neticede; Toronto, Londra, Stockholm ve Torino film festivallerinde gösterilen The Cured, aşina olduğumuz zombi filmlerinden bariz farklılıklarla ayrılıyor. ABD vizyon tarihi 23 Şubat 2018 olan The Cured’in ülkemizdeki vizyon tarihi konusunda ise henüz bir bilgi yok.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur