Stranger Things Dizisi Konusu, Oyuncuları, Fragmanları ve Müzikleri

Stranger Things dizisi izleyicilerle buluştuğu ilk andan itibaren, Netflix'in en beğenilen yapımlarından biri olmayı başarıyor. Biz de yeni efsanelerden Stranger Things dizisini konusu, oyuncuları, fragmanları ve müzikleriyle huzurlarınıza getiriyoruz.

Birçoğumuzun yeni yeni keşfetmeye başladığı Stranger Things dizisinin ilk bölümü 15 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanmıştı. Özellikle de konusuyla izleyicilerin yeni gözdelerinden biri haline gelen Stranger Things dizisi hakkında merak edilen detayları sizlerle buluşturuyoruz. Netflix Orijinal Serileri’nden biri olarak karşımıza çıkan bu dizi, IMDb’den 9,0 puan alarak yeni dönemin efsane yapımları arasında yer alacağının da sinyallerini veriyor.

Duffer Kardeşler tarafından geliştirilen Stranger Things dizisi; konusu, oyuncuları, fragmanları ve müzikleriyle izleyicilerin fazlasıyla ilgisini çeken Netflix dizilerinden bir tanesi olarak huzurlarınıza geliyor. Bizleri gizemli bir macerayla 80’li yıllara ışınlayan bu yapım; gizem türünün yanı sıra dram, gerilim ve fantastik türlerini de bünyesinde barındırıyoruz. 2. sezonu 31 Ekim 2017 tarihinde yayınlanacak olan Stranger Things dizisiyle tanışmaya hazırsanız, sırlarla dolu benzersiz bir dünyaya olan yolculuğumuza başlıyoruz.   

İşte huzurlarınızda Stranger Things dizisinin detaylı incelemesi; 

Navigasyon

Stranger Things Dizisi Konusu

Stranger Things Dizisi KonusuDuffer Kardeşler’in ellerinde hayat bulan Stranger Things dizisi, özellikle de bilim kurgu türünün başarılı örneklerinden biri olarak karşımıza geliyor. E.T, Stand by Me, Twin Peaks ve X-Files gibi başarılı yapımları da andırmasına rağmen, 80’li yıllara ait müzikleri, oyuncularının oldukça başarılı performansları ve abartısız efektleriyle gönlümüzün yeni efendisi olmayı başarıyor.

Bugüne kadar yapılmış en iyi Netflix dizilerinden biri olarak gösterilen Stranger Things; Will adında 12 yaşında hayat dolu bir çocuğun, bir anda ortadan kaybolmasıyla başlıyor.

Stranger Things Dizisinin KonusuFarklı kollardan aramalar başlatılmasına rağmen, Will’in kayboluşuyla ilgili belirgin bir iz bulunamıyor. Fakat tam arama ekipleri vazgeçtiği sırada gizemli bir kız ortaya çıkıyor ve olaylar tamamıyla farklı bir boyut kazanıyor.

Will gibi bir anda ortadan kaybolan ve yıllar sonra geri dönen bu kız, küçük çocuğun bulunabilmesi için bir umut ışığı haline geliyor. Ancak daha sonra devlet eliyle yapılan gizli deneylerden korkutucu doğaüstü güçlere uzanan bu gizem dolu hikaye, git gide daha da karmaşık bir hal alıyor.

Matt Duffer ve Ross Duffer tarafından meydana getirilen bu benzersiz yapım, ilk bölümünden itibaren izleyicileri büyülemekle kalmayıp, türünün de en başarılı örneklerinden bir tanesi olarak gösteriliyor.

Stranger Things KonusuToplamda 5 sezonu çekileceği belirtilen Stranger Things, yeni bölümleriyle de izleyicileri Netflix ekranlarına kilitleyecek gibi görünüyor.

Stranger Things Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

Stranger Things Dizisi Oyuncuları ve KarakterleriHalihazırda konusu ve işleyişiyle kısa sürede benzersiz bir Netflix efsanesi haline gelen Stranger Things dizisi, gerek çocuk oyuncuları gerekse tecrübeli isimlerin bulunduğu kadrosuyla da takdir topluyor.

Hatta bünyesinde barındırmış olduğu bazı genç oyuncular, replikleri az olmasına rağmen, sergilemiş oldukları oyunculuk performanslarıyla adeta usta isimlere taş çıkarıyorlar. İşte huzurlarınızda Stranger Things dizisinin karakterleri ve oyuncuları;

Joyce Byers – Winona Ryder

Joyce Byers - Winona RyderStranger Things dizisinin ilk sezonunun ana karakterlerinden biri olan Joyce Byers, Will ve Jonathan’ın finansal açıdan sıkıntı çeken bekar anneleridir. Satış elemanı olarak çalışan Joyce, kaybolan oğlunu bulmak için elinden gelen her şeyi yapıyor olsa da mental açıdan tamamıyla çöküntüye uğramıştır.

Dizinin önemli karakterlerinden biri olan Joyce Byers; Makas Eller, Aklım Karıştı, Siyah Kuğu, Gerçekler Acıtır, Dracula, Küçük Kadınlar, Yaratık: Diriliş ve Beterböcek gibi unutulmaz filmlerde de rol alan usta oyuncu Winona Ryder tarafından canlandırılıyor.  

Jim Hopper – David Harbour

Jim Hopper - David HarbourHalihazırda Stranger Things’in ilk sezonun önemli karakterlerinden biri olan polis şefi Jim Hooper, dizinin ikinci sezonunun da ana karakterlerinden biri olarak karşımıza gelecek. Indiana’daki Hawkins adlı küçük kasabasında görev yapan Hooper, kızını kaybettikten sonra bir alkol bağımlısına dönüşüyor. Oğlu kaybolan Joyce ise eski okul arkadaşı Jim Hooper’dan yardım istiyor.

Genellikle Adalet, Kanunun Ötesinde, Quantum of Solace, Tehlikeli Takip ve Devlet Oyunları gibi aksiyon filmlerinde boy gösteren David Harbour, Stranger Things dizisindeki Şef Hooper rolüyle de takdir topluyor. Ayrıca bu başarılı ismin yeni Hellboy filminde de başrolde olması bekleniyor.

Mike Wheeler – Finn Wolfhard

Mike Wheeler - Finn WolfhardWill’in en yakın arkadaşlarından biri olarak dizide yer alan Mike Wheeler, hayalperest ve optimist bir çocuktur. Ayrıca yaratıcı düşüncelere de sahip olan Mike, kompleks olayların fantastik açıklamaları olduğuna inanmaktadır.

Will’in ortadan kaybolmasıyla birlikte ortaya çıkan psişik güçlere sahip Eleven’ın onu bulabileceği fikrini de fazlasıyla benimsemektedir. Henüz 14 yaşında olmasına rağmen Stranger Things dizisinde harikalar yaratan Finn Wolfhard, 2017 yılının merakla beklenen filmlerinden O (It) adındaki yapımda da izleyicilerle buluşacak.

Eleven (El) – Millie Bobby Brown

Eleven (El) - Millie Bobby BrownMike ve Hooper gibi hem ilk sezonun hem de ikinci sezonun ana karakterlerinden biri olarak karşımıza çıkan Eleven, birçok psişik güçle birlikte doğmuştur.

Hawkins Ulusal Laboratuarı’nda çeşitli deneylere maruz kalarak güçlerini geliştiren, böylece laboratuardan kaçan Eleven; Mike, Lucas ve Dustin tarafından bulunur. Eleven böylece Will’in bulunabilmesi için bir umut ışığı haline gelir.

ElevenOnce Upon a Time in Wonderland, Intruders ve NCIS gibi yapımlarda da yer alan genç oyuncu Millie Bobby Brown, replikleri olmadan bile oyunculuğuyla izleyicileri büyülemeyi başarıyor.

Dustin Henderson – Gaten Matarazzo

Dustin Henderson - Gaten MatarazzoMike, Lucas ve Will’in yakın arkadaşları olan Dustin Henderson, iyi bir gözlemci olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca arkadaş grubunun içerisinde koruyucu bir yapıya da sahip olan Dustin, çevrelerinde gelişen olaylardan dolayı arkadaşları arasındaki çatışmaların da çözüm noktası oluyor.

Eleven’a karşı nötr olan ve mesafesini koruyan Dustin, açık görüşlü Mike ve şüpheci Lucas arasında da bir müzakereciyi andırıyor. Dizide bu genç adamı henüz 14 yaşındaki Gaten Matarazzo canlandırıyor.

Lucas Sinclair – Caleb McLaughlin

Lucas Sinclair - Caleb McLaughlinGrubun şüpheci karakterleri olan Lucas Sinclair, akla yatkın düşünceleriyle grubu yönlendiriyor. Başlangıçta psişik güçlere sahip olan Eleven’a karşı dikkatli davranan Lucas, sert kabuğunun altında sıcak bir kalbi barındırıyor. Çözüme kavuşmayan durumlarda bile olaylara gerçekçi bir şekilde yaklaşan Lucas, Will’in bulunması için de elinden gelen her şeyi yapacak gibi görünüyor. Dizide bu rolü genç oyuncu Caleb McLaughlin canlandırıyor.

Nancy Wheeler – Natalia Dyer

Nancy Wheeler - Natalia DyerBaşlangıçta ergenlik sorunlarıyla baş etmeye çalışan bir liseli olmasına rağmen, en yakın arkadaşı kaybolduktan sonra hayatı altüst olan Nancy Wheeler, onu bulmaya karar verir. Zeki ve çalışkan bir kişiliğe sahip olan Nancy, Steve ile ilişkiye başladıktan sonra tamamıyla asileşti. Ancak en yakın arkadaşı Barbara’yı kurtarabilmek için büyük bir cesaret örneği gösterdi. Stranger Things dizisinin ana karakterlerinden biri olan Nancy, Hannah Montana’da da yer alan Natalia Dyer tarafından canlandırılıyor.

Jonathan Byers – Charlie Heaton

Jonathan Byers - Charlie HeatonWill’in ağabeyi olarak karşımıza çıkan Jonathan Byers, içe kapanık, nazik, özgür ruhlu ve cesur bir karaktere sahiptir. Ayrıca fotoğrafçılığa ve müziğe karşı meraklı olan Jonathan, yaşamış olduğu küçük kasabadan New York Üniversite’sine gitme hayalleri kurmaktadır. Ailesiyle güçlü bir bağı olan Jonathan ikinci sezonun da önemli karakterlerinden biri olarak yer alacak gibi görünüyor. The Schoolboy, As You Are, Rise of the Foot Soldier II ve İçerde filmlerinde de boy gösteren Charlie Heaton, Stranger Things dizisinde de Jonathan karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Will Byers – Noah Schnapp

Will Byers - Noah Schnappİlk sezonun odak noktası olan Will Byers, Stranger Things dizisinin ikinci sezonunda daha fazla karşımıza çıkacak. Gizemli bir şekilde ortadan kaybolan Will’in hem arkadaşları hem de ailesiyle arasında güçlü bir bağ vardır. Bütünüyle hayat dolu bir çocuk olan Will, çizimleriyle de yaratıcılığını gözler önüne seriyordu. 2015 yılının beğenilen yapımlarından biri olan Casuslar Köprüsü’nde de Roger Donovan rolüyle karşımıza çıkan Noah Schnapp, Stranger Things dizisinin Will’i olarak izleyicilerle buluşuyor.

Stranger Things Dizisi Fragmanları

Stranger Things Dizisi FragmanlarıYayınlanan ilk bölümüyle bile gönüllere taht kuran Stranger Things, fragmanlarıyla da başarılı bir Netflix dizisi olacağının sinyallerini vermişti. 80’leri yaşatan atmosferi, kararında efektleri ve konusuyla bilim kurgu türüne ait en iyi dizilerden biri olan Stranger Things’in ilk fragmanı huzurlarınıza geliyor.

Stranger Things Dizisi 1. Sezon Fragmanı

Stranger Things dizisi ilk sezon fragmanıyla büyük bir merak uyandırmayı başarmıştı. Fragmanı yayınlandıktan sonra heyecanla beklenen bu yapım, nihayet izleyicilerle buluştu ve bilim kurgu gizem türüne bağımlı olanları tamamıyla büyülemeyi başardı.

Stranger Things Dizisi Müzikleri

Stranger Things Dizisi MüzikleriDaha önce de belirttiğimiz üzere, kıyafetleri, mekanları, döneme ait araç ve gereçleriyle izleyicileri 80’li yıllarda benzersiz bir maceraya sürükleyen Stranger Things dizisi, müzikleriyle de bizleri o dönemlere götürüyor. İşte Stranger Things dizisinin soundtrackleri;

Kyle Dixon & Michael Stein – Stranger Things

Genellikle 80’li yıllara ait mekanların ve müziklerin yer aldığı Stranger Things dizisinin Kyle Dixon ve Michael Stein imzalı açılış müziğiyle listemize başlıyoruz.

Jefferson Airplane – She Has Funny Cars

Stranger Things dizisinin ilk sezonun ilk bölümü Jefferson Airplane’in ellerinde hayat bulan She Has Funny Cars parçasıyla süsleniyor.

The Seeds – Can’t Seem to Make You Mine

Yine dizinin ilk sezon ilk bölümünde yer alan The Seeds imzalı Can’t Seem to Make You Mine parçası de Stranger Things’in beğenilen müziklerinden biri olarak huzurlarınıza geliyor.

The Clash – Should I Stay or Should I Go

Dizinin ilk sezon ikinci bölümünde yer alan Should I Stay or Should I Go parçası ise 70’li yılların sonlarında ortaya çıkan ikonik İngiliz punk grubu The Clash imzasıyla huzurlarınıza geliyor.

The Deep – Color Dreams

Stranger Things dizisinin 3. bölümü ise The Deep imzalı Color Dreams parçası süslenerek çok daha etkileyici bir hale bürünüyor.

Dolly Parton – The Bargain Store

Stranger Things dizisinin 6. bölümünde yer alan The Bargain Store parçası ise, 1959’dan beri müzik dünyasının içerisinde olan ve 1978 yılından itibaren 42 kez aday gösterildiği Grammy ödüllerinden 7’sini kazanan Dolly Parton’ın ellerinde hayat buluyor.

Moby – When It’s Cold I’d Like to Die

Müzik kariyerine 1980’lerde başlayan ve günümüzün de sevilen şarkıcılarından biri olan Mobby’nin When It’s Cold I’d Like to Die parçası ise dizinin 8. bölümünü süslüyor.

Stranger Things Dizisi Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara Sorular

Stranger Things Dizisi Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara SorularKimi zaman Stephen King eserleri kimi zaman ise Spielberg  filmleri tadında büyüleyici bir Netflix dizisi olan Stranger Things, henüz ilk sezonuyla bile dizi arayışımıza son vermeyi başarıyor. Bünyesinde barındırmış olduğu genç oyuncuların bile performanslarıyla izleyicileri büyüledikleri Stranger Things dizisi, önümüzdeki sezonlarda da beğenilen yapımlardan bir tanesi olmayı başaracak gibi görünüyor.

Gizem, bilim kurgu ve fantezi türlerinin olağanüstü harmanından oluşan ve ilk bölümünden, hatta fragmanından itibaren izleyicilerin beğenisini kazanan Stranger Things dizisi hakkında sizlerin düşünceleri nelerdir?

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı