Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

La Casa de Papel Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Son dönemlerin en çok izlenen, konuşulan ve yeni sezonları için gün saydığımız dizisi La Casa de Papel'i, gelin beraber inceleyelim.
La Casa de Papel Dizisi Konusu ve Oyuncuları
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Büyük soygunların planlandığı serimizi vizyona çıktığı ilk tarihten beri konuşulmaya ve neredeyse tüm dünyada ki fanlarını arttırmaya devam ediyor. Aynı zamanda sosyal mecralardan ve hafızalardan bir an olsun silinmiyor.

Konusu, karakterleri, müthiş oyunculukları, kurguları ve müzikleriyle de izleyicilere görsel şölen yaşatmayı başarıyor. Özellikle karakterlerin oldukça başarılı bir şekilde hikayeye uyarlanması da, sıkmadan izleyeceğiniz dakikaları beraberinde getiriyor. Bizde bu seriyi sizler için incelemek istedik.

Hazırsanız La Casa de Papel dizisi konusuna oyuncularına ve karakterlerine birlikte göz atalım;

La Casa de Papel Konusu:

La Casa de Papel KonusuProfesör son derece zeki, planlı ve çalışkan birisidir. Amacı kurduğu ekip ile birlikte tarihe adını yazdıracak son derece büyük soygunlar gerçekleştirmektir. Bu süreçte ise ona son derece başarılı ve cesur ekibi yardım edecektir.

İlk sezondan beri birçok soyguna imza atan ekibimiz, hem büyük vurgunlara imza atmış hemde polisten yakalarını kurtarmayı başarmışlardır. Yaptıkları bu akıl almaz soygunlarda rehine ve polis arasındaki ilişkiyi son derece ince çizgide tutmayı başarıyorlar.

Birçok sahnede ise ağzımızı açık bırakacak son derece zeki kurgulanmış planlar ile hayretlere düşürmeye devam ediyor. İşin bu noktalarında ise ekipte yer alan karakterlere büyük bir görev düşüyor. Tokio, Berlin, Nairobi, Rio, Denver, Monica ve Raquel gibi isimlerde müthiş ekibi oluşturuyor. Bu karakterlerin birbirlerine ve işlerine karşı sadakatları ise bizleri derinden etkilemeyi başarıyor. Hazırsanız bu müthiş karakterlere ve onlara hayat veren oyunculara yakından bakalım…

La Casa de Papel Oyuncuları ve Karakterleri;

La Casa de Papel Oyuncuları ve KarakterleriSenarist, yönetmen ve kurgular her ne kadar önemli olup dizinin kalitesini arttırsa da, asıl yükü karaktere adeta bürünen oyuncular sırtlanıyor. Hazırsanız birbirinden başarılı oyuncuları tanıyalım.

Profesör – Alvaro Morte

Profesör - Alvaro MorteEkibin karizmatik ve zeki lideri olarak rol alan Alvaro Morte, birçok dizide görev almış tecrübeli bir oyuncu. Bunca zaman kazandığı bu tecrübeleri de La Casa de Papel’de kullanmayı başarıyor ve son derece kaliteli bir işe imza atıyor. 1. Sezondan beri en çok konuşulan ve karakterini en iyi yansıtanlardan bir tanesi olarak karşımıza geliyor.

Raquel Murillo – Itziar Ituno

Raquel Murillo - Itziar ItunoSoygun planlarını yerine getiren ekibimizin karşısında duran ve oldukça zeki polis memuru olan Raquel Murillo ile devam ediyoruz. Birçok planı sekteye uğratan ve ekibin işini oldukça zora sokan bu isim, takdir toplamaya devam ediyor. Raquel’e hayat veren isim ise 1975 doğumlu güzel oyuncu Itziar Ituno.

Berlin – Pedro Alonso

Berlin - Pedro AlonsoHer ne kadar planları Profesör yapsa da, bu planların kusursuz şekilde ilerlemesini sağlayan kişi ise Berlin’dir. Ekibin bankada psikolojik olarak dengesini ayakta tutmaya çalışır ve her dakika plana odaklı şekilde çalışmaya devam eder. 1995’de girdiği televizyon dünyasına, 1998 yılındaki Plaza Alta ile tam anlamıyla adım atıyor ve hala bizlerle olmaya devam ediyor.

Tokio – Ursula Corbero

Tokio - Ursula CorberoSoygun konusunun işlendiği filmlerde, ekibin kadın üyesi olur ve genelde son derece dengesizi birisidir. Bu seride bu kişi tam olarak Tokio. Birçok soygunda yer alan karakter güzelliğiyle izleyiciyi büyülemeyi de başarıyor. Bu rolü canlandıran Ursula Corbero, birçok dizi ve sinema filminde de rol almış ve her seferinde kaliteli işler çıkarmayı başarmıştı.

Nairobi – Alba Flores

Nairobi - Alba FloresNairobi için dizinin çirkin güzeli diyebiliriz. Bir çok farklı duyguları içinde barındıran, ekibin en deli dolu kişilerinden biri olan Nairobi size kendini sevdirmeye başaracak. 1986 doğumlu, İspanyalı oyuncu Alba Flores ise bu karaktere hayat veren isim. Vis a Vis gibi ülkesinin popüler serilerinde de yer alan Alba, La Casa de Papel ile kendini bir kez daha ispatlıyor.

Rio – Miguel Herran

Rio - Miguel HerranEkibin hackerı olarak yer alan ve bu işlerde yeni olan Rio, yaptığı yazılımlar ile kendini ispatlamayı başarıyor. Ancak tecrübesizliğinden dolayı yaptığı bazı aptallıklar ise delirmemizi sağlıyor. Rolü üstlenen Miguel Herran ise oldukça yetenekli ve henüz 24 yaşında ki Miguel Herran. Daha önce adından bahsettirmeyen yapımlarda yer alan Migueli bu seriyle şeytanın bacağını kırdı diyebiliriz.

Denver – Jaime Lorente

Denver - Jaime LorenteGoogle’a Denver yazın, size Denver gülüşü diye öneri geliyor. Öyle ki gülüşü ve sempatikliğini neredeyse herkese kanıtlamış bir karakter. Denver’a hayat veren isim ise Jaime Lorente. Son derece karizmatik ve gözde bir isim olmayı başaran Jaime, övgüleri kazanmaya devam ediyor.

Konusu ve karakterlerini işlediğimiz La Casa de Papel’de, sizin en sevdiğiniz karakter hangisi? Ve diziye yeni başlayacaklar için neler söylemek istersiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın