Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

The Walking Dead Dizisi Konusu, Oyuncuları, Fragmanları ve Müzikleri

The Walking Dead dizisi ilk sezonundan itibaren dünya çapında en çok izlenen dizilerden biri olmayı başarıyor. Kısa sürede efsaneleşen bu zombi temalı televizyon serisi, aradan neredeyse 7 yıl geçmesine rağmen, halen daha izleyicilerin beğenisini kazanıyor. Durdurulamayan bir dizi olan The Walking Dead dizisi, konusu, oyuncuları, fragmanları ve müzikleri ile huzurlarınıza geliyor.

The Walking Dead ya da Yürüyen Ölüler dizisi, ülkemizde de merakla takip edilen yabancı yapımlardan biridir. İlk olarak Robert Kirkman ve Tony Moore tarafından meydana getirilen 2003 yapımı The Walking Dead adlı Amerikan çizgi roman serisi, daha sonra ülkemizde de Yürüyen Ölüler adıyla dağıtılmaya başlandı.

Şimdilerde ise efsanevi bir yapım haline gelen The Walking Dead dizisi, sınırları zorlamaya ve izleyicileri kendisine hayran bırakmaya devam ediyor. Uzun soluklu bir yapım olan bu dizi, en iyi bilim kurgu filmleri listesinde ilk sıralara adını yazdıran Ölümcül Deney serisi gibi zombi temasını işliyor.

İlk bölümü 2010 yılında izleyicilerle buluşan ve halen daha büyük bir keyifle izlenen The Walking Dead dizisi; konusu, oyuncuları, benzersiz sahneleri, fragmanları ve müzikleriyle de beğeni toplamayı başarıyor. Biz de henüz diziye göz atmamış olanlar ve uzun soluklu bir yabancı diziye başlamak isteyenler için The Walking Dead dizisini incelemeye karar verdik. Bu arada benzersiz yapımlardan biri olan Shameless dizisi hakkında detaylı bilgilere de göz atmak isteyebilirsiniz.

The Walking Dead dizisi, konusu, oyuncuları, fragmanları ve müzikleriyle huzurlarınıza geliyor.

The Walking Dead Dizisi Konusu

The Walking Dead Dizisi Konusuİzleyicilerle buluştuğu ilk andan itibaren fark yaratarak en çok izlenen diziler arasına adını yazdıran The Walking Dead, özellikle de çizgi romandan uyarlanan konusuyla beğeni toplamayı başarıyor. The Walking Dead dizisinin konusu temel olarak zombi salgının başlangıcında ve devamında sağ kalan insanların vermiş olduğu mücadeleyi işliyor.

DÜNYANIN SONU KONULU EN İYİ KIYAMET FİLMLERİ İÇİN TIKLAYIN.

Bulaşıcı bir hastalık nedeniyle, medeniyet yok olmuş ve insanlar zombileşmeye ya da dizideki deyimiyle “aylaklaşmaya” başlamış durumdadır. Beyinsel bir hastalık olduğu için sadece kafalarından vurularak etkisiz hale getirilebilen aylaklar, etrafta bulunan insan ve hayvanları yiyerek beslenirler. Aynı zamanda sağ kalan insanları ısırarak birer zombi haline getiren aylaklar arasında yaşam mücadelesi veren bu küçük grubun liderliğini ise şerif yardımcısı Rick Grimes yapmaktadır.

The Walking Dead Dizisi Oyuncuları

The Walking Dead Dizisi OyuncularıGenellikle en iyi korku filmleri arasında yer alan çoğu yapım gibi zombi temasını işlemesine rağmen, farklılaştırılmış konusu ve işleyişiyle başarılı bir dizi haline gelen The Walking Dead dizisi 8,5’lik IMDb puanıyla da başarısını taçlandırıyor. Elbette ki bu dizinin böylesine etkileyici bir yapıma dönüşmesinde kadrosunda barındırmış olduğu oyuncuların da oldukça büyük bir katkısı var. Huzurlarınızda The Walking Dead dizisi oyuncuları;

Rick Grimes – Andrew Lincoln

Rick Grimes - Andrew LincolnSalgın sırasında; en yakın arkadaşı Shane Walsh (Jon Bernthal) ile birlikte kaçan bir mahkumla çatışma anında vurulduğu için komada olan şerif yardımcısı Rick Grimes, uyandığında ise yaşayan ölülerle karşılaşır ve ailesini bulabilmek adına yola koyulur. Bu zorlu yolculuk sırasında ise salgın sırasında hayatta kalmış insanları da toplamaya başlar. Yoluna bu şekilde devam eden Grimes, aylaklar içerisinde hayatta kalmaya çalışan küçük bir grubun lideri olur.

Dizinin başrol oyuncusu Andrew Lincoln; bugüne kadar Aşk Her Yerde, Gönül Avcısı, İnsan Trafiği ve Uğultulu Tepeler gibi daha birçok etkileyici yapımda yer almasına rağmen, The Walking Dead dizisindeki Rick Grimes rolüyle adını dünyaya duyurmayı başardı. People’s Choice ve Satellite ödüllerinin sahibi olan Lincoln, son olarak 2010 yapımı Heartbreaker filmiyle beyazperdede yer almış olsa da The Walking Dead dizisiyle şanını yürütmeye devam ediyor.  

Daryl Dixon – Norman Reedus

Daryl Dixon - Norman ReedusÇizgi romanda var olmamasına rağmen, The Walking Dead dizisinin önemli karakterlerinden biri olan Daryl Dixon ile yazımıza devam ediyoruz. Dizinin başlarında acımasız bir karakter olmasına rağmen, 2. sezondan itibaren The Walking Dead’in en sevilen karakterleri arasında yer alan Daryl Dixon; 2. sezonun sonunda ve Shane’in ölümünün ardından Rick’in en yakın dostu ve sağ kolu olmuştur.

The Walking Dead dizisi oyuncularından Norman Reedus, özellikle de Daryl Dixon karakteriyle gönülleri fethetmeyi başardı. Fakat bizler Reedus’u bir diğer efsane yapımdan, en iyi aksiyon macera filmleri listesinde ilk sıralarda yer alan Şehrin Azizleri serisinden hatırlıyoruz. Seride de başrollerde oynayan Norman Reedus, ayrıca Blade II, Amerikan Gangsteri ve Cadillac Records gibi başarılı yapımlarda da boy gösterdi.  

Carol Peletier – Melissa McBride

Carol Peletier - Melissa McBrideDizinin en sağlam ve en uzun yaşayan kadın karakterlerinden biri olan Carol Peletier, hayatta kalan bu grubun içerisine eşi Ed ve kızı Sophia ile birlikte dahil olsa da ilk sezonda kocasını diğer sezonda ise kızını kaybedecektir. Fakat Daryl belki de Carol’ı hayatta tutmayı başaran en büyük etkenlerden biri olacaktır.

Saturn ve Satellite ödüllerinin kazananı olan Melissa McBride, The Walking Dead dizisinde Carol karakterine hayat veriyor. Andrew Lincoln gibi yıldızı The Walking Dead dizisiyle parlayan Melissa McBride, oyunculuk kariyerine 1993 yılında MatLock dizisindeki Darlene Kellogg rolüyle başlamıştır. Ayrıca cast direktörlüğü de yalan McBride, bu dizi sayesinde tanınan bir oyuncu haline gelmiştir.

Maggie Greene – Lauren Cohan

Maggie Greene - Lauren CohanHersel Greene’in güzeller güzeli kızı Maggie Greene, 2. sezondan itibaren The Walking Dead dizisinde var olmaya devam eden önemli karakterlerden bir tanesidir. Glenn ile birlikte aşk yaşamaya başlayan Maggie; Vampir Günlükleri (The Vampire Diaries), Supernatural ve Chuck gibi başarılı dizilerin yanı sıra Float, Ölüm Yarışı 2 ve Yüzleşme (Reach Me) gibi filmlerde de rol alan Laura Cohan tarafından canlandırılmaktadır.

Glenn Rhee – Steven Yeun

Glenn Rhee - Steven YeunÇizgi roman serisinde soyadı olmayan Glenn, The Walking Dead dizisinde Glenn Rhee adıyla karşımıza geliyor. Dizinin ilk bölümlerinden itibaren önemli karakterlerden biri olan Glenn, Rick’i aylak sürüsünden kurtararak gruba dahil olur. Becerikli ve zeki bir adam olan Glenn, genellikle yiyecek bulmak için görevlendirilir. Dizide yer alan birçok karakterin hayatını kurtaran Glenn, Maggie’ye aşık olur.

2005 yılından bu yana oyunculuk kariyerine devam eden ve birçok başarılı yapımda yer alan Güney Koreli oyuncu Steven Yeun, The Walking Dead dizisinde ise Glenn karakteriyle karşımıza geliyor. Dizide oldukça başarılı bir performansa imza atan Yeun, ayrıca Crysis oyununda da Kore askerini seslendirmiştir.

Carl Grimes – Chandler Riggs

Carl Grimes - Chandler RiggsBabası komadayken gerçekleşen aylak saldırısından annesi Lori ve babasının dostu Shane ile birlikte hayatta kalmayı başaran Carl Grimes, nihayet babasına kavuşacaktır. Masum bir çocuk olmasına rağmen, yeni dünya düzenine ayak uydurabilmek için genç yaşta olgunlaşan Carl’ın arası babasıyla bozulacaktır.

The Walking Dead dizisiyle ödüllü bir oyuncu haline gelen Chandler Riggs, Genç Sanatçı ve En İyi Genç Başrol Oyuncusu ödüllerinin kazananı olmuştur. Diziye başladıktan sonra dikkat çeken genç isimlerden biri haline gelen Riggs’in ayrıca ChairHandler adında bir de YouTube kanalı vardır.  

Michonne – Dania Gurira

Michonne - Dania GuriraŞimdi ise The Walking Dead dizisinin 2. sezonunda dahil olan Michonne de dizinin dikkat çeken isimleri arasında yer alıyor. Özellikle de 3. sezonda fırtınalar estiren Michonne, Zimbabwe asıllı Amerikalı oyuncu Dania Gurira tarafından canlandırılıyor. Diziyle yıldızı parlayan Gurira, 2018 yılında vizyona girmesi beklenen Kara Panter filminde de Okoye karakteriyle izleyici karşısına çıkacak.

Merle Dixon – Michael Rooker

Merle Dixon - Michael RookerDaryl Dixon’ın abisi olarak dizide yer alan Merle Dixon, ilk olarak 1. sezon 2. Bölümde karşımıza çıkmıştı. Son olarak ise 3. sezonun 15. bölümünde boy gösteren bu sert ve acımasız The Walking Dead karakteri; Henry: Portrait of a Serial Killer, Galaksinin Koruyucuları ve Mississippi Burning gibi filmlerin yıldız oyuncusu Michael Rooker tarafından canlandırılmıştı.    

Negan – Jeffrey Dean Morgan

Negan - Jeffrey Dean MorganSanctuary adlı kurtarıcı ekibinin lideri olan Negan, The Walking Dead dizisine 6. sezon finalinde dahil olmuş olsa da 7. sezon itibariyle önemli isimlerden biri haline gelmiştir. 1991 yılından itibaren seyircilerin karşısında olan; Supernatural ve Grey’s Anatomy gibi bilindik dizilerin yanı sıra Watchmen filminin de başrollerinde oynayan Jeffrey Dean Morgan, The Walking Dead dizisinde ise Negan karakteriyle karşımıza çıkıyor.  

The Walking Dead Dizisi Fragmanları

The Walking Dead Dizisi Fragmanlarıİlk bölümünden itibaren izleyicileri ekrana kilitleyen The Walking Dead dizisi, fragmanları ve müzikleriyle de hayranlarını heyecanlandırmayı başarıyor. Hem Türkiye’de hem de dünya çapında oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip olan bu çizgi roman uyarlaması televizyon serisi, işleyişi ve karakterleriyle de tamamıyla fark yaratıyor. Şu ana kadar 7 sezon boyunca devam eden ve 8. sezonu ise büyük bir merakla beklenen The Walking Dead dizisinin fragmanlarını huzurlarınıza getiriyoruz.

The Walking Dead Dizisi 1. Sezon Fragmanı

2010 yılında seyircilerle buluşan The Walking Dead, ilk sezon fragmanıyla benzersiz bir dizi olacağının sinyallerini vermişti. Rick, Shane, Andrea, Lori, Dale, Glenn, Carl ve T-Dog gibi karakterle tanışmış olduğumuz bu sezon, şimdilerde dizinin ana karakterleri olan birçok ismin de doğuşuna ön ayak olmuştu.

The Walking Dead Dizisi 2. Sezon Fragmanı

13 bölümlük ilk sezonuyla televizyon dünyasına damga vurmayı başaran The Walking Dead, 5 Aralık 2010 tarihinde etkileyici bir final yapmıştı. Sadece kablolu yayında 6 milyon seyirciye ulaşmayı başaran bu yapımın, 16 Ekim 2011 tarihinde yayınlanacak olan 2. sezon fragmanı da seyircileri tamamıyla sabırsızlandırmıştı.

The Walking Dead Dizisi 3. Sezon Fragmanı

The Walking Dead’in 3. sezon fragmanı, özellikle de 2. sezonun sonlarında, eli kolu kesik iki aylağı kölesi haline getiren bir esrarengiz kadının ekibe katıldığının sinyallerini vermişti. Bu kapüşonlu ve samuray kılıçlı kadın elbette ki Michonne’dan başkası değildi. 2. sezonun sonlarında ortaya çıkıp, 3. sezonla birlikte dizinin ana karakterlerinden biri haline gelen Michonne, The Walking Dead dizisine de yeni bir soluk kazandırdı.

The Walking Dead Dizisi 4. Sezon Fragmanı

Merle Dixon rolündeki Michael Rooker’a ve T-Dog’a veda etmiş olduğumuz üçüncü sezon; Maggie Greene, Michonne ve Vali gibi ana karakterlerin de doğduğu sezondu. Psikopat ve acımasız bir lider olan Vali, birçok ana karakterin ölümünden sorumludur. Bunlardan biri de Daryl’in abisi Merle’dir. Fakat ölüm makinesi olarak adlandırabileceğimiz Vali, 4. sezon boyunca da kıyıma devam edecektir. Belki de Vali adındaki bu canavarı Türk dizilerinin paragöz karakterlerinden bazıları canlandırabilir.

The Walking Dead Dizisi 5. Sezon Fragmanı

Bir hışımla kadroya katılıp adeta terör estiren Vali’nin sonu Michonne’un kılıcından ve Lilly’nin silahından olmuştu. Ancak Rick yaralanmış ve grup da dağılmıştı. Beklenmeyen olayların gerçekleştiği bu sezonda Sonequa Martin-Green de Sasha Williams rolüyle ekibe dahil olmuştu. Merakla beklenen 5. sezon fragmanı ise yeni karakterlerle heyecanı daha da arttırmayı başardı.

The Walking Dead Dizisi 6. Sezon Fragmanı

5 sezon boyunca en iyi kıyamet senaryolu diziler arasında ilk sırada yer alan The Walking Dead, spin offu Fear the Walking Dead ile de virüsün nasıl yayıldığını gözler önüne seriyor.  5 sezon boyunca devam edeceğine kesin gözüyle bakılan bu yapım devam ederken, ilk sezonda ve 5. sezonun sonlarına doğru yeniden karşımıza çıkan Morgan karakteri, 6. sezon fragmanıyla ve posterleriyle de ön plana çıkan isimlerden biri olarak içimizdeki merakı daha da arttırmayı başarmıştı.

The Walking Dead Dizisi 7. Sezon Fragmanı

İlk olarak 6. sezon finalinde ortaya çıkan Negan ve 500 kişiden oluşan Sanctuary ekibinin diziyi çok daha etkileyici hale getireceği düşünülüyordu. 24 Ekim 2016 tarihinde 7. sezonun başlayacağı duyuldu ve 22 Temmuz’da yayınlanan The Walking Dead 7. sezon fragmanı beklentileri daha da arttırmıştı. Ayrıca King Ezekiel ve kaplanı da içimizdeki merakı daha da arttırdı.

EN İYİ VE YENİ KORE DİZİLERİ İÇİN TIKLAYIN.

2017 yılında gerçekleşen The Walking Dead 7. sezon finalinde beklenen büyük savaşın fitili ateşlenmişti. 2 Nisan’daki ikinci yarı sezon finalinden önceki bölümler izleyicileri pek de fazla tatmin edememiş olsa da sezon finali yine beklentileri yükseltti. 2017 yılının Ekim ayında vizyona girmesi beklenen The Walking Dead 8. sezonu da Simon, Enid ve Scavengers lideri Jadis’in ana karakterler olacağının duyurulmasıyla çok daha çekici hale geldi. Hızlı bir işleyişe sahip olacağı duyurulan The Walking Dead dizisinin 8. sezonu belki biraz gecikebilir.

The Walking Dead Dizisi Müzikleri

The Walking Dead Dizisi MüzikleriYaklaşık 100 bölümlük bir dizi olan The Walking Dead dizisinde 200’ün üzerinde şarkı bulunuyor. Gerek tanıtım müzikleri gerekse bölümler içerisinde çalınan şarkılarıyla da fark yaratmayı başaran bu yapımda yer alan parçaların bazılarını sizlerle paylaşıyoruz. Siz de kulağınıza hoş gelen The Walking Dead dizisi müziklerini yorumlarınızla birlikte bizimle paylaşarak bu sınırlı listeyi daha da genişletebilirsiniz.

Paris Motel – Mr. Splitfoot

The Walking Dead dizisinin ilk sezonun fragmanında çalan Paris Motel’in “Mr. Splitfoot” parçası, dizinin dikkat çekmesini sağlayan en büyük etkenlerden biri olmuştu.

Bob Dylan – Tomorrow Is A Long Time

Nobel ve Oscar ödüllerini kazanan efsanevi müzisyen ve yazar Bob Dylan imzalı “Tomorrow Is A Long Time” parçası da The Walking Dead dizisinin ilk sezon finalini süsleyen enfes parçalardan bir tanesiydi.

Wye Oak – Civilian

The Walking Dead dizisinin 2. sezonda, Shane’in de yer aldığı son bölümleri süsleyen “Civilian” parçası, Wye Oak grubunun en sevilen parçalarından bir tanesidir ve dizinin 2. sezon 10. bölümüne damgasını vurmuştur.

Kari Kimmel – Black

Güçlü bir sese sahip olan kadın müzisyenlerden Kari Kimmel imzalı, “Black” parçası ise The Walking Dead dizisinin 3. sezon fragman müziği olarak beğenilerin odak noktası haline gelmişti.

Fink – Warm Shadow

Folk, blues, indie ve rock gibi türleri harmanlayarak kulaklarımızın pasını silen Fink, The Walking Dead dizisinin 3. sezon 13. bölümünde çalan “Warm Shadow” şarkısıyla da bizleri büyülemeyi başarmıştı.

Sharon Van Etten – Serpents

The Walking Dead dizisinin 4. sezon fragmanını “Serpents” şarkısıyla çok daha çekici hale getiren Sharon Van Etten, melankolik ve romantik müzikler eşliğinde büyüleyici sesiyle de bizleri uzaklara götürmüştü.

Ben Howard – Oats In The Water

The Walking Dead dizisinin 4. sezonunun 5. bölümünde, Hersel karakterinin hapiste olduğu anlarda çalan “Oats In The Water” parçası, olağanüstü bir sese sahip olan Britanyalı müzisyen Ben Howard’ı tanıyanları da tanımayanları da büyülemeyi başarmıştı.

Ben Nichols – The Last Pale Light In The West

The Walking Dead dizisinin 4. sezonuna damgasını vuran bir diğer parça ile listemize devam ediyoruz. 6. bölümde çalan Ben Nichols imzalı “The Last Pale Light In The West” parçası da The Walking Dead dizisinin hayatımıza kattığı güzellikler arasında yer alıyor.

Lee DeWyze – Blackbird Song

Bütünüyle bizleri büyülemeyi başaran The Walking Dead dizisinin 4. sezonu, özellikle de müzikleriyle beğeni toplamıştı. 13. bölümün başlangıcında çalan Lee DeWyze imzalı “Blackbird Song” parçası da beğenilen The Walking Dead müzikleri arasında yer alıyor.

U2 – The Troubles

Şimdi ise The Walking Dead dizisinin 5. sezonunu süsleyen ve efsanevi bir grubun ellerinde hayat bulan olağanüstü bir parça ile listemize devam ediyoruz. U2 imzalı “The Troubles” parçası da büyük beğeni toplayan eserlerden bir tanesidir.

Hozier – Arsonist’s Lullabye

Özellikle de 2012 yılından itibaren dünya çapında tanınan bir müzisyen haline gelen Hozier’ın “ninnisi”, “Arsonist’s Lullabye”, The Walking Dead’in 6. sezon 12. bölümünde karşımıza çıkmıştı.

Bonus: Carl G. – Carl Poppa

4. sezonda yapılan “Carl Poppa” ya da diğer adıyla “La Jiggy Jar Jar Doo” parçasıyla Carl Grimes babasına içini döküyor diyebiliriz. Aslında bir parodi olan bu parçanın da beğenilen The Walking Dead müzikleri arasına adını yazdırıyor.

The Walking Dead Dizisi Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara Sorular

The Walking Dead Dizisi Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara SorularTamı tamına 7 sezondur hız kesmeden devam eden The Walking Dead dizisi, özellikle de 6. sezon finaliyle hayranlarının beklentilerini adeta uzaya çıkarmıştı. Fakat 7. sezon ile izleyicilerin büyük bir kısmını hayal kırıklığına uğratan bu efsanevi dizi, “hızlı ilerleyeceği” belirtilen 8. sezonuyla kaybettiği hayranlarını geri kazanmaya çalışacak gibi görünüyor.

The Walking Dead Dizisi HakkındaVizyona girmiş olduğu ilk andan itibaren en çok izlenen ve beğenilen diziler arasına adını yazdırmakla kalmayıp, yıllardır zirvede yer alan The Walking Dead dizisi, yeni sezonuyla da çok konuşulacağa benziyor. Peki, 2010 yılından devam eden The Walking Dead dizisi ile ilgili sizlerin düşünceleri nelerdir?


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSize daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum