Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zirve Başlıyor: Çavuşoğlu Öncesinde İki Tarafla Ayrı Görüştü

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, üçlü toplantı öncesinde hem Ukraynalı hem Rus mevkidaşıyla görüştü. Tüm dünyanın merakla beklediği zirve başlıyor...
Zirve Başlıyor: Çavuşoğlu Öncesinde İki Tarafla Ayrı Görüştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Tüm dünyanın odağı bugün Antalya’da Türkiye’nin de katılımıyla gerçekleştirilecek Rusya-Ukrayna görüşmesinde. Savaş, bugün itibarıyla 15. gününe girerken müzakerelerden olumlu sonuç çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor.

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, daha önce konuyla ilgili açıklamasında Antalya Diplomasi Forumu’ndaki görüşmenin barış ve istikrara vesile olması için temennilerini belirtmişti.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, Bakan Çavuşoğlu ile birlikte gerçekleştirilecek üçlü görüşme için kararlaştırıldığı gibi Antalya’ya geldi.

Çavuşoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba ile zirve öncesi ikili görüşmelerini gerçekleştirdiklerini söyledi.
Ukrayna Çavuşoğlu Görüşme
KAYNAK: Twitter

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı da Kuleba’nın Türkiye ziyaretine ilişkin şu ifadelerle açıklamada bulundu: “Bakan Kuleba, Rusya’nın düşmanlıklarını sona erdirmesi ve Ukrayna’ya karşı savaşına son vermesi konulu görüşmelerde yer alacağı Türkiye ziyaretine başladı.”

Bakan Çavuşoğlu, Kuleba ile görüşmesinin ardından Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Antalya Diplomasi Forumu Twitter hesabından zirveye ilişkin paylaşımında; “Masa kuruluyor… Barış ve istikrara vesile olsun.” ifadelerini kullandı.

Dünyanın gözü bugün Antalya’da yapılacak olan Rusya ve Ukrayna zirvesinde. Görüşme, hem savaşın başlamasından bu yana Ukrayna ile Rusya arasındaki en üst düzey görüşme olduğu için hem de Türkiye arabulucuğu ile gerçekleştirileceği için kritik.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu