Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zelenskiy: Savaş Bazı Ülkelerde Gıda Kıtlığı Yaratacak

Rusya’nın Ukrayna’yı Avrupa’ya açılan bir kapı olarak gördüğünü söyleyen Zelenskiy, bu barbarların geçmesine izin verilmemesi gerektiğini ifade etti.
Zelenskiy: Savaş Bazı Ülkelerde Gıda Kıtlığı Yaratacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, savaşın 27. gününde İtalyan Parlamentosu’nun üst kanadı Senato ve alt kanadı Temsilciler Meclisi’nin özel ortak oturumuna, video konferans yöntemiyle bağlanarak son durumu anlattı.

Temsilciler Meclisi Başkanı Roberto Fico ve Senato Başkanı Maria Elisabetta Alberti Casellati, oturuma başlarken, Rusya’nın saldırısını kınadıklarını ve Ukrayna’nın yanında olduklarını söyledi.

Sabah saatlerinde Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus ile telefonda görüştüğünü söyleyen Zelenskiy, Ukrayna’nın tamamının bir orduya dönüştüğünü ifade etti.

İtalya’nın Ukrayna’dan kaçan insanlara kucak açmasını hiçbir zaman unutmayacaklarını söyleyen Zelenskiy, Ukrayna’nın pandemi zamanında doktor gönderdiğini, aynı şekilde sel olduğunda İtalya’nın yardım ettiğini aktardı.

Fakat savaşın 27 gündür devam ettiği gerçeğine işaret ederek, Rusya’ya yönelik daha fazla yaptırıma ihtiyaç olduğunu sözlerine ekledi. Rusya’nın Ukrayna’yı Avrupa’ya açılan bir kapı olarak gördüğünü fakat barbarlığın geçmesine izin verilmemesi gerektiğini söyledi.

Zelenskiy: Ukrayna En Büyük Gıda İhracatçılarından Biri

Zelenskiy: Ukrayna En Büyük Gıda İhracatçılarından BiriUkrayna’nın her zaman en büyük gıda ihracatçılarından biri olduğunu, bu nedenle savaşın bazı ülkeler için gıdada kıtlık sorunu yaratabileceğini ifade etti. Savaşın sona ermesi konusunun ancak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile müzakere edilebileceğini belirtti.

Sözlerine “Savaş Ukrayna kentlerini yıkmaya devam ediyor. Bazıları yarım milyon nüfusu olan Mariupol gibi, aynı Cenova gibi kentler harap oluyor. Cenova’nın tamamen harap olduğunu düşünün. Kiev’de işkence yapıyorlar, çocukları kaçırıyorlar, mallarımızı kamyonlara yükleyip kaçırıyorlar. Bu, Avrupa’da en son Naziler tarafından yapıldı.” şeklinde devam etti.

İtalya Başbakanı: Rusya’nın 800 Milyon Euro’luk Varlığını Dondurduk

İtalya Başbakanı: Rusya’nın 800 Milyon Euro’luk Varlığını DondurdukZelenskiy’nin ardından konuşan İtalya Başbakanı Mario Draghi, savaşın başından bu yana Ukraynalı liderin ve Ukraynalıların cesaretine, kararlılığına ve yurtseverliğine hayran kaldığını söyledi.

“Rus hükümetinin kibri, Moskova’nın yayılmacı hedeflerini durdurmayı başaran Ukrayna halkının onuruyla çatıştı. Ukrayna sadece kendini değil, bizim barışımızı, özgürlüğümüzü ve güvenliğimizi savunuyor. İtalya size derinden minnettar.” diyen Draghi, halkın kahramanca direniş gösterdiğini belirtti.

NATO ve Avrupa Birliği’nin Rusya’ya karşı birlik olduğunu, bugüne kadar uygulanan yaptırımların Rusya’nın ekonomisini ve Putin’e en yakın kişilerin servetini etkilediğini aktardı.

AB yaptırımları kapsamında 800 milyon Euro’yu aşan mal varlıklarının dondurulduğunu açıkladı. İlaveten Rusya’ya enerji bağımlılığını azaltmak için kaynakları artırma konusunda kararlı olduklarını sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu