Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zelenskiy: Rusya Terörist Devlet Kabul Edilsin

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, İngiltere Parlamentosuna seslendi. Savaşın başlamasının üzerinden 13 gün geçerken, "asla pes etmeyeceğiz" dedi.
Zelenskiy: Rusya Terörist Devlet Kabul Edilsin
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya – Ukrayna savaşı yarın tam iki haftayı doldurmuş olacak. Bugün 5 kentte tahliyeler nedeniyle ateşkes ilan edildi. Bu bakımdan nispeten sakin bir gün olurken, Rusya’ya yönelik yaptırımlar ikinci gündem maddesi olarak öne çıkıyor.

İngiltere Çalışma, Enerji ve Endüstriyel Strateji Bakanı Kwasi Kwarteng, bu yıl sonuna kadar Rusya’dan petrol ithalatının aşamalı olarak durdurulacağını açıkladı. Ukrayna ise Rusya’ya yönelik yaptırımların artırılması yönündeki ısrarını sürdürüyor.

İngiliz Avam Kamarası’nda milletvekillerine seslenen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, savaşın en başından bu yana gösterdiği güçlü duruşu sergilemeye devam etti.

“Pes etmeyeceğiz, kaybetmeyeceğiz, denizde ve havada sonuna kadar savaşacağız. Ne pahasına olursa olsun topraklarımız için savaşmaya devam edeceğiz.” diyen Zelenskiy, genel değerlendirme yaptı.

Video konferans yoluyla yaptığı konuşmada, Ukrayna’nın Rusya’ya karşı verdiği mücadeleyi, İngiltere’nin 2. Dünya Savaşı’ndaki çabalarına benzetti.

Zelenski Avam Kamarası Açıklaması
Kaynak: Twitter

Savaşın ilk gününde sabah saat 04.00’te füze sesleriyle uyandıklarını ve ogünden bu zamana kadar uyumadıklarını söyledi. Her bir Ukraynalının ülkesi için mücadele verdiğini aktaran isim, Rusya’nın silah bırakmalarını istediğinde bile savaşmaya devam ettiklerini söyledi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a Ukrayna’ya verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Rusya’nın terörist devlet olarak tanınmasını ve baskıların artırılması gerektiğini söyledi.

Boris Johnson ise Rusya’nın başarısız oluncaya ve Ukrayna’yı özgür bırakıncaya kadar diplomatik, insani ve ekonomik her yöntemi uygulayacaklarını açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu