Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zelenskiy: Kimin Gerçek Dostumuz Olduğunu Gördük

Kanada Parlamentosu’na seslenen Ukrayna lideri, verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, bazı ülkelerin gerilimi artırmaktan kaçındıklarını ifade etti.
Zelenskiy: Kimin Gerçek Dostumuz Olduğunu Gördük
Son Güncelleme: 
Yorum

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy bugün Kanada Parlamentosu’na video konferans yoluyla hitap etti.

Rusya’nın saldırıları Ukrayna halkını tamamen köleleştirmek ve yok etmek için yaptığını söyleyen Zelenskiy, “Sabahın 4’ünde bombaları duyduğunuzu hayal edin, çocuklarınızın ve sizin bunları duyduğunuzu hayal edin. Onlarca başka şehrin vurulduğunu düşünün. Bunu hayal edebiliyor musunuz?” dedi.

Bu saldırıların ülkeyi yok etmek için yürütülen bir savaş olduğunu belirten Zelenskiy, 97 çocuğun hayatını kaybettiğini açıkladı. Bir sonraki bombanın nereye düşeceğinin hesaplanması gerektiğini sözlerine ekledi.

Harkiv’deki soykırım kurbanlarının gömülü olduğu alanın da bombalandığını söyleyen Ukrayna lideri, parlamentoya “Şunu hayal edin. Kanada tesisleri bombalansa ne olurdu, Kanada binaları vurulsa, anıtları vurulsa neler hissederdiniz?” sözleriyle seslendi.

Her akşamın kabus gibi geçtiğini, ailelerin hayatlarını kaybettiğini, Rusların her türlü tank ve topla sivilleri hedef aldığını söyledi.

Bazılarının gerilimi artırmaktan kaçındıklarını ve bu süreçte kimin gerçek dost olduğunu gördüklerini ifade etti.

Kanada’nın her zaman Ukrayna’ya destek olduğunu söyleyen Zelenskiy, “Hep güvenilir bir ortak oldunuz. Desteğinizi verdiniz bize. Çağrımız gelir gelmez askeri teçhizat verdiniz, insani yardım malzemesi verdiniz, Rusya’ya ağır yaptırımlar uyguladınız.” ifadesini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu