Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zelenskiy: Halkımızın Motivasyonu Çok Yüksek

Bir kez daha AB’ye alınma çağrısı yapan Ukrayna lideri, halkın özgürlüğü için savaştığını ve bunun en yüksek motivasyon kaynağı olduğunu belirtti.
Zelenskiy: Halkımızın Motivasyonu Çok Yüksek
Yorum

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy Avrupa Parlamentosu özel yayınında konuştu. Telekonferans şeklinde yaptığı konuşmada, Rusya’nın işgali karşısında insanların hayatlarını kaybettiğini ve bunu özgürlükleri uğruna yaptıklarını söyledi.

Saldırıların askeri hedef olduğunu söylediklerini fakat sadece dün 16 çocuğun hayatını kaybettiğini belirtti. Avrupa’nın en büyük meydanı olan Özgürlük Meydanı’na bu sabah füzelerin atıldığını aktardı. Vatan ve özgürlük için savaşmaya devam ettiklerini dile getiren Ukrayna lideri, halkın motivasyonunun çok yüksek olduğunu söyledi.

Vatanı için çarpıştıklarını fakat bir yandan da AB’nin eşit üyesi olmak için mücadele verdiklerini dile getirdi. AB’ye alınma çağrısını bir kez daha yineleyen Zelenski, “Yaşam ölümden önce gelecek, karanlık aydınlığa çıkacak. Zafer bizimle olsun.” dedi.

“Avrupa Ukrayna’yı tercih etti. Biz de bu amaç doğrultusunda hareket ediyoruz. Ben de sizden bugün bunu duymak istiyorum. Ukrayna AB’yi tercih ediyor. AB’nin bir parçası olmak istiyor.” diyen Zelenski, bir kez daha güçlü duruş sergiledi.

Konuşmasının ardından salonda yer alan herkesin ayakta alkışladığı, bazılarının Ukrayna bayrağı kaldırdığı gözlendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu