Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zelenskiy Avrupa’yı Savaşı Durdurmaya Çağırdı

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'den Almanya Parlamentosu'na videolu mesaj ile seslendi. Ayrıntılar geliyor…
Zelenskiy Avrupa’yı Savaşı Durdurmaya Çağırdı
Yorum

Rusya ile Ukrayna savaşının 22. gününde taraflardan yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Almanya Parlamentosu’na videolu mesaj gönderdi ve önemli açıklamalarda bulundu.

Başka bir ülkenin uydusu olmak istemediklerinin altını çizen Zelenskiy, “Avrupa’yı bölen bir duvar yükseliyor ve siz bunu anlamıyorsunuz” diyerek parlamentoya seslendi. Siyasetçilerin yapmak istediklerini anlamadığını belirten Zelenskiy, Avrupa ile aralarına duvar örüldüğünü vurguladı.

Ukrayna Devlet Başkanı, AB’nin kendilerini üye ülke olarak almasını ertelediğini belirtti ve barıştan yana olanlara minnettar olduklarını söyledi.

Rusya ordusunun kenti yerle bir ettiğini ve binlerce kişiyi öldürdüğünü ifade eden Zelenskiy, “Herkes bizim yaşadığımız şeyi derinden hissetmiyor. Bizim ülkemizi savunanlar askerlerimiz, onlar bizim yaşama şansımız için mücadele veriyorlar.” diye konuştu.

Müzakerelerde Barış Planı İddiası

Müzakerelerde Barış Planı İddiası

Diğer yandan Rusya ile Ukrayna heyetleri arasında müzakereler devam ediyor. İngiliz Financial Times gazetesinin iddiasına göre, taraflar arasında 15 maddelik geçici barış planı belirlendi ve bu maddeler doğrultusunda ateşkes sağlanacak.

Plana göre Ukrayna NATO’ya girme planından geri adım atacak ve yabancı ülkelerin askeri üslerine ev sahipliği yapmayacağının garantisini verecek. Ukraynalı yetkililer ise anlaşma için Rusya ordusunun geri çekilmesini birinci şart olarak öne sürüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu