Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

YouTube Videolar için Uzun Zamandır Beklenen Kırpma Özelliğini Getiriyor

YouTube kullanıcıların beklediği videeo kırpma özelliğini test ediyor.
YouTube Videolar için Uzun Zamandır Beklenen Kırpma Özelliğini Getiriyor
Yorum

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube daha iyi bir kullanım deneyimi sunmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Google’ın sahibi olduğu video devi ilk gününden bu yana büyük bir değişim geçirdi. Günümüzde sosyal medya ve mobil cihazların yaygınlaşması ile beraber video paylaşımı çok önemli bir hal aldı. Şirket ilk etapta pek çok yeni özelliği test ediyor ve sonrasında platform genelinde kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Video paylaşım sitesi geçtiğimiz günlerde yeni tanıtılan oyun konsolu Xbox Series X için HDR desteğini getirdiğini duyurmuştu. Platform son olarak video düzenleme alanında yeni bir özelliği daha test ediyor. Çoğu uygulamada uzun zamandır kullanılan video kırpma özelliği önümüzdeki günlerde YouTube’da yerini almış olacak. Şirket bu özelliği şu an için sınırlı bir kullanıcı grubunda test ediyor.

Video Kırpma Özelliği Yolda

Video Kırpma Özelliği Yolda

YouTube küçük bir içerik oluşturucu grubuyla başlayarak, canlı yayınların veya videoların kısa kliplerini oluşturma yeteneği olan kırpmayı test ediyor. Bu kliplerin uzunluğu 5 ila 60 saniye arasında olabilir ve kendileriyle ilişkilendirilmiş yeni bir URL’ye sahip olacak. Test süreci şu anda masaüstü ve Android cihazlarla sınırlı olsa da, içerik oluşturucular ve izleyiciler klip simgesine tıklayarak klip oluşturabilecekler.

Şirketten bir sözcü test edilen özellikle ilgili açıklamasında, “Bu özelliği test etmeye devam ediyoruz ve geri bildiriminize göre güncellemeler yapacağız. Clips’in kullanılabilirliği hakkında paylaşacağımız yeni bilgiler olduğunda bu gönderiyi güncelleyeceğiz , bunun çok istenen bir özellik olduğunu bildiğimiz için hepiniz test etmeye can atıyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

YouTube’un bu özelliği geliştirmesi akıllı bir hamle çünkü kırpma, video akışında bir standart haline geldi. Canlı video içeriğini, izleyicilerin potansiyel olarak saatler süren bir akışa göz atmalarını gerektirmek yerine, sosyal medyada aktarılabilen kısa bir video klip aracılığıyla daha kolay paylaşabilirsiniz.

Twitch’ten Mixer’e kadar her platform, bunun içerik oluşturucular için ihtiyaç duyduğu bir şey olduğunu düşünüyor. İlerleyen günlerde video kırpma özelliği tüm kullanıcıların beğenisine sunulmuş olacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu