Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

YouTube Video Etiketleri Twitter ile Benzer Şekilde Çalışacak

YouTube etiket kullanılan videoları özel bir bölümde gösterecek.
YouTube Video Etiketleri Twitter ile Benzer Şekilde Çalışacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Video paylaşım devi YouTube günümüzün en büyük internet platformları arasında yer alıyor. Platforma her gün çok sayıda içerik yükleniyor ve büyük bir video havuzu haline gelmiş durumda. Şirket bu videolar üzerinde reklam göstererek büyük gelir elde ediyor ve yayıncılara da kazanç elde etme imkanı sağlıyor. Bilindiği üzere sosyal medya platformlarında içeriklerin etkileşimini artırmak için etiket kullanımına yer veriliyor.

Twitter ile kullanıma sunulan bu özellik Facebook, Instagram ve YouTube gibi mecralarda da yaygın bir şekilde kullanılıyor. Video paylaşım devi geçtiğimiz dönemde içeriklerin daha görünür olması için etiket kullanım seçeneğini geliştirmişti. Şirket bu aracı işlevsel hale getirecek bir adım atıyor.

Etiket Kullanımı Geliştiriliyor

Etiket Kullanımı Geliştiriliyor

Twitter’da bir etiket girildiğinde onunla ilgili tüm paylaşımlar ayrı bir yerde gösteriliyor. Yapılacak değişiklik ile YouTube’daki etiketli videolar da bu şekilde gösterilecek. Açıklama kısmında ya da başlıkta bulunan etikete tıklandığında, o etikete ait tüm içerikler bir arada gösterilecek.

Mobil ve masaüstü platformlarda gösterilecek bu özelliğe dair yapılan açıklamada, “Bugünden itibaren masaüstü veya mobil uygulama olsun, YouTube’da belirli bir etiket arayan herkes, en iyi videoları en üstte tutmak için sıralanan etiketli videoları içeren yeni bir özel sayfa görecektir. YouTube’da gördüğünüz otomatik olarak bağlantılı herhangi bir etikete tıklayarak da bu sayfalara gidebilirsiniz.” ifadelerine yer verildi.

Bu düzenleme yapılmadan önce etiket kullanılan içeriğin yanı sıra benzer başka videolara da yer veriliyordu. YouTube’un yaptığı bu değişiklik ile etiket kullanımını Twitter ile benzer bir yapıya kavuşturduğu görülüyor. Böylece aynı etikete sahip YouTube platformunda bulunan diğer video içeriklerine kolayca erişebilir ve izlenebilir. Bu sayede etiketli videoların alacağı etkileşimin daha da artırılması amaçlanıyor. Yeni sistemin nasıl sonuç vereceğini ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu