Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

YouTube’un Ücretli Servisleri Artık Daha Pahalı!

Popüler video paylaşım platformu YouTube’un reklamsız kullanım ve müzik servisinin ücretlerinde artış yapılacak.
YouTube’un Ücretli Servisleri Artık Daha Pahalı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük video paylaşım portalı YouTube, milyonlarca kullanıcının ilgisini çekecek yeni gelişmelerle karşımıza çıkıyor. Ulaştığı izleyici sayısı ve yeni içerikleriyle göz dolduran platform, pek çok yayıncıya yayınladığı reklamlar sayesinde para kazanma imkanı da sağlıyor.

İnternet devi YouTube, video izleyen kullanıcılar, reklamlara rastlamaması için YouTube Red servisine üye olabiliyor. Ücretli olarak üye olunan bu serviste kullanıcılar aylık 10 dolar ödeme yapıyor ve videolarda karşılarına çıkan reklamlarla karşılaşmıyorlardı. Şirket çevrimiçi müzik servisleri Spotify ve Apple Music’in karşısına rakip olacak çıkaracağı YouTube müzik uygulamasını da kullanıma sunuyor. Yeni uygulama zam haberini de beraberinde getirdi.

YouTube Red yerine YouTube Music Geliyor

Youtube Red Yerine Youtube Music

Çevrimiçi müzik servisi dendiğinde akla ilk olarak hiç kuşkusuz Spotify ve Apple Music gelmektedir. Buna rağmen video paylaşım platformu olarak dünyanın en büyüğü olan YouTube, yeni müzik servisiyle Spotify ve Apple Music ile rekabet etmeye hazırlanıyor.

YouTube Music adı verilen çevrimiçi müzik servisi önümüzdeki salı gününden itibaren kullanıma sunulacak. Müzik dinleyenlere daha fazla reklam gösterimi yapmaya başlayan YouTube, siteyi reklamsız olarak kullananlar için ücretli YouTube Red hizmetini sunuyordu. Şirket aldığı bir karar ile hizmetin adını YouTube Premium olarak değiştiriyor ve ücretini 11.99 dolar olarak güncellemiş olacak.

YouTube’un Reklamsız Hizmetine Zam Geldi

Youtube Reklamsiz Hizmete Zam Geldi

Google aldığı bir karar ile YouTube Müzik uygulamasını yeni bir şekle büründürüyor diyebiliriz. YouTube’u sadece müzik dinlemek için kullanmak isteyenler için herhangi bir ücret değişikliği görünmüyor. Yine aylık 10 dolar ödeyerek YouTube’da yer alan müzikleri reklamsız olarak izleyebilecekler.

Ancak YouTube’da yer alan tüm içerikleri izlemek isteyen kullanıcılar aylık 12 dolar ödeyerek YouTube Premium hizmetinden yararlanabilecekler. Alınan karar sonrası YouTube’u reklamsız olarak kullanmak isteyen kullanıcılar aylık 2 dolar daha fazla ücret ödemek durumunda kalacaklar.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu