Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

YouTube Ücretli Kullanıcılar için Müzik Uygulamasının Bağlantısını Ekledi

YouTube’un kenar çubuğu bölümüne müzik uygulamasına dair bağlantı ekledi.
YouTube Ücretli Kullanıcılar için Müzik Uygulamasının Bağlantısını Ekledi
Yorum

Dünyanın en büyük internet platformlarının başında gelen YouTube, her gün milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Google’ın sahibi olduğu platform, sunulan deneyimi iyileştirmek adına yeni özellikler ile donatılıyor. Son yıllarda çevrimiçi müzik servisleri daha da yaygınlaşmaya başladı. Spotify, Apple Music, Deezer ve son olarak YouTube Music öne çıkan müzik servisleri arasında yer alıyor. YouTube Music rakiplerine göre çok daha yeni ve kullanıcı sayısı daha az seviyede.

Şirket bunu artırmak için uygulamayı sürekli geliştiriyor ve farklı yollar izliyor. Bu yollara bir yenisi daha eklendi. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Google tarafından Play Music uygulamasının fişi çekilmiş ve YouTube Music pek akış hizmeti olarak kalmıştı. Bu uygulamaya olan ilginin artırılması için YouTube’daki kenar çubuğuna yeni bir ekleme yapıldı.

YouTube’un Kenar Çubuğuna Music Uygulaması Geldi

YouTube’un Kenar Çubuğuna Music Uygulaması Geldi

YouTube Premium abonelerin görebileceği yeni bir değişiklik yaptı. Ücretli hesap kullanıcıları YouTube’un kenar çubuğunda YouTube Music’e dair bir bağlantı görecek. Buraya tıklayanlar doğrudan müzik platformuna yönlendirilmiş olacak. Şirket bu hamlesi ile video platformunun gücünü kullanarak müzik servisini güçlendirmeyi amaçlıyor. Halihazırda YouTube’un kenar çubuğunda, Ana Sayfa, Trendler, Abonelikler, Orijinaller ve Kitaplık sekmeleri yer alıyor.

Eklenen yeni sekme kullanıcıları music.youtube.com adresine gitmelerini sağlayacak. Bu yönlendirmeyi sadece YouTube Premium aboneleri görebiliyor. Ücretsiz kullanıcılar için böyle bir değişiklik yapılmış değil. YouTube Premium hizmeti ile kullanıcılar belirli ayrıcalıklarından yararlanıyor. Bunların başında reklamsız gösterim, arka planda oynatma ve çevrimdışı video izleme özellikleri yer alıyor.

Premium paket alanlar YouTube Music servisine de ek bir ücret ödemeden erişim sağlayabiliyor. Premium abonelik hizmeti ülkemizde aylık 16.99 TL ücret ile sunuluyor. 13.99 TL ile Premium üyelikten bağımsız olarak YouTube Music aboneliği de oluşturulabiliyor. İlk kez abone olacaklar için ilk 1 ay ücretsiz deneme süresi imkanı tanınıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu