Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

YouTube’dan Müzik Dinlemek İsteyenler için Yeni Trend Özelliği

Video paylaşım platformu YouTube, en çok dinlenen şarkıları ve sanatçıları gösterecek yeni trend özelliğini kullanıma sundu.
YouTube’dan Müzik Dinlemek İsteyenler için Yeni Trend Özelliği
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük video ve müzik paylaşım platformu YouTube’da kullanıcıların büyük bir bölümü vakitlerini müzik dinleyerek geçiriyorlar. Her ne kadar YouTube, müzik dinleyenlere daha fazla reklam göstereceğini açıklasa da platformu müzik dinleme ağırlıklı kullananlar için yeni bir özellik kullanıma sundu.

Çevrimiçi müzik servisleri olan Spotify ve Apple Music’in gölgesinde kalsa da milyonlarca insan tarafından YouTube üzerinden müzik dinlenen bir platform olarak kullanılıyor. Bu durumun farkında olan video paylaşım platformu, en çok dinlenen şarkıları ve sanatçıları gösteren yeni trend özelliğini geliştirdi.

Müzik Listeleri ile En İyilere Göz Atın

YouTube’un müzik dinleyenler için yeni güncellemesi, halihazırda kullanılan trend özelliğinin müziklere uyarlanmış hali olarak karşımıza çıkıyor. ‘Müzik Listeleri’ adı ile kullanıma sunulan özellik, 44 farklı ülkede en çok dinlenen müzik videolarını ve en iyi sanatçıları kullanıcıların önüne sunuyor.

Karşınıza çıkan listeler farklı bölgelerde bulunan kullanıcıların hangi şarkıyı ve sanatçıyı dinlediklerine göre şekilleniyor. Dolayısıyla oluşturulan en iyiler listesi YouTube Mix’lerden farklı olarak kişisel yerine bölgesel olarak oluşturuluyor.

Hem Bölgesel Hem Global Görüntüleme Mevcut

YouTube’da yer alan müzik trendlerini 44 farklı ülke üzerinden bölgesel olarak görüntüleyebildiğiniz gibi global olarak ta görebiliyorsunuz. Dilerseniz bölge seçeneğinden Almanya’yı seçerek o bölgedeki en çok dinlenen şarkılara göz atabilirsiniz.

Ya da bölgeden bağımsız olarak dünya genelinde en çok dinlenen şarkı ve şarkıcılara göz atabiliyorsunuz. YouTube’un trend müzik özelliğini sunduğu ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor. Yeni özelliğe buradan göz atabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu