Yatırım yapmaya başla!

YouTube Music Uygulaması Türkiye’deki Kullanıcılara Sunuluyor

YouTube’un müzik kullanıcılarına özel sunduğu Music uygulaması Temmuz ayının sonu itibariyle Türkiye’de kullanılabilir durumda olacak.
YouTube Music Uygulaması Türkiye’deki Kullanıcılara Sunuluyor

İnternetin ve akıllı telefonların hızla yaygınlaşması mobil uygulama çeşitliliğinin artmasında başrol oynuyor. Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda müzik uygulamalarının hayatımıza hızlı bir şekilde girdiğine tanık oluyoruz. Geçmiş yıllarda insanlar internetten korsan şekilde müzik indiriyor ya da beğendikleri sanatçıların albümlerine ücret ödeyerek sahip oluyordu.

Günümüzde ise çevrimiçi müzik uygulamalarının bu anlamda önemli bir kullanım deneyimi sunduğunu söyleyebiliriz. Milyonlarca kullanıcıya sunulan çok sayıda müzik uygulaması mevcut. Sektörün en büyüğü İsveç merkezli Spotify olmakta. Bununla birlikte Apple Music, Deezer ve ülkemizde Fizy gibi çeşitli seçenekler mevcut.

YouTube’nun ise bir süredir müzik uygulaması olduğu biliniyor. Ancak uygulama ülkemizden ulaşılabilir durumda değildi. Yaşanan son gelişme YouTube Music’in Türkiye pazarına gireceğini ortaya çıkardı.

YouTube Music için Türkiye Müjdesi

YouTube Music için Türkiye Müjdesi

Dünyanın en büyük video içerik platformu olan YouTube, kullanıcılara ihtiyaçları olan hemen her şeyi sunan devasa bir mecra haline gelmiş durumda. Platformu kullanan kişilerin önemli bir kısmının müzik dinleme amaçlı ziyaret ettiğini söyleyebiliriz. Tabi YouTube bunun için ayrıca bir müzik uygulaması da geliştirdi.

Spotify ve Apple Music gibi dev platformların karşısına rakip olarak çıkan YouTube Music uygulaması, yurt dışında iOS ve Android mağazalarından indirilebilir durumda. Ülkemizden ise uygulamayı indirmek şu an için mümkün değil.

Ancak yapılan son açıklama ile YouTube Music uygulamasının Türkiye pazarına giriş yapacağı duyuruldu. 2018 yılından beri kullanımda olan platform, yeni pazarlara açılarak rekabette daha fazla pay sahibi olmanın peşinde.

23 Temmuz’da Kullanılabilir Olacak

23 Temmuz’da Kullanılabilir Olacak

YouTube Music deneyimini yaşamak isteyen ülkemizde kullanıcılar çok fazla beklemeyecek. Gelen haberler uygulamanın 23 Temmuz tarihinde App Store ve Play Store’da indirilebilir olacağı yönünde. Müzik uygulaması halihazırda yurt dışındaki mağazalardan indirilebiliyor. Spotify ve Apple Music ile benzer bir mantığa sahip olan YouTube Music, kullanıcıların arama geçmişlerinden yararlanıyor ve özel müzik listeleri öneriyor.

Uygulama diğer müzik servislerinde olduğu gibi ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Tabi bu seçenekte reklam gösterimi mevcut. Ancak dileyen kullanıcılar aylık ücret ödeyerek Premium abonelik seçeneğine geçiş yapabiliyor. Ücretli aboneler reklamsız kullanım , şarkıları indirme gibi pek çok ayrıcalıktan yararlanıyor.

Ülkemizde dikkatleri üzerine çekmesi beklenen yeni müzik uygulamasının 23 Temmuz’dan itibaren abonelik seçenekleri de belli olmuş olacak. YouTube Music’in ülkemize dair uygulanacak fiyat politikası belli olmamakla beraber, Spotify ve Apple Music’in ücretlendirmesine yakın bir tarifeye sahip olması bekleniyor.

Şirketin 23 Temmuz tarihinde İstanbul’da bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. Burada YouTube Music’in ülkemize dair kullanım detaylarına dair yeni ayrıntıların ortaya çıkması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum