Yatırım yapmaya başla!

Youtube Mobil Uygulamalarına “Picture in Picture” Modu Geliyor!

Video paylaşım platformu YouTube, kullanıcıların video izlerken başka uygulamaları kullanmasına da olanak sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor.
Youtube Mobil Uygulamalarına “Picture in Picture” Modu Geliyor!

YouTube zaman zaman bünyesinde bulundurduğu zararlı içeriklerle tartışma konusu olsa da halen dünyanın en çok kullanılan görsek içerik izleme platformu olma özelliğini koruyor. Ulaştığı izleyici sayısı ile bu alanda tartışmasız lider olan YouTube, her geçen gün yeni bir işlev ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ediyor.

YouTube önümüzdeki günlerde reklamsız ortam sunan, ücretli YouTube Red bünyesinde kullanılabilen bir özelliği tüm kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Milyonlarca kişinin vaktinin önemli bir kısmını geçirdiği YouTube’da video izleyen kullanıcıların işini kolaylaştıracak yeni bir özellik kullanılabilir olacak.

Picture in Picture Özelliği Yolda

YouTube akıllı telefon kullanıcılarını son derece memnun edecek bir özelliğini testlerini gerçekleştirmeye başladı. ‘resim içinde resim’ (PiP) modu ile kullanıcılar telefon ekranının bir köşesinde video izlerken başka uygulamaları da kullanabilecekler. Aslında bu özellik üçüncü parti uygulamalar yardımı ile kullanılabilir durumda. Ancak YouTube bu hizmeti bizzat kendisi sağlamaya hazırlanıyor.

Bu özellik hali hazırda YouTube Red uygulaması içinde kullanılabiliyordu. Bazı Reddit kullanıcılarının fark ettiğine göre YouTube içerisinde videoları açılır pencerede izlerken farklı uygulamalarda dolaşılmasına izin veren moda dair testler başlamış durumda.

Özellik Tüm Videolar için Kullanılır Olmayacak

Resim içinde resim modu bir yönüyle platformu ücretsiz müzik servisine dönüştürmüş olacak. Ancak özelliğin testlerini yapan YouTube, bu durumun da ortaya çıkmasını istemiyor. Ancak video içerik platformu bu durumun önüne geçmeyi akıl etmiş.

Gelen tahminlere göre YouTube, sunacağı yeni özelliğin kullanım opsiyonunu içerik üreticilerin inisiyatifine bırakmayı planlıyor. Böylelikler yayıncılar yükledikleri videoların PiP ile oynatılıp oynatılamamasına kendileri karar verebilecekler. Test aşamasında olan yeni modun önümüzdeki günlerde iOS ve Android kullanıcıları için yayınlanması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum