Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

YouTube, Masaüstünde Önerilen Videolara Konu Filtreleri Ekliyor

YouTube kullanıcıların yeni içeriklere daha etkin ulaşması için önerilen videolar içerisinde Konu Filtrelerini kullanıma sundu.
YouTube, Masaüstünde Önerilen Videolara Konu Filtreleri Ekliyor

Video paylaşım devi YouTube her gün milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Sürekli yeni içeriklerin eklendiği platform sayısız videoyu bünyesinde barındırıyor. Hemen her konuya dair içeriklerin yer aldığı YouTube’da insanların farklı içeriklere ulaşabilmesi için özel araçlar geliştiriliyor.

Geçmişten bugüne YouTube’un bu amaca yönelik olarak pek çok yeni özelliği kazandığını söyleyebiliriz. Son olarak şirketin çevrimdışı video izleme deneyimini iyileştirecek bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Son olarak masaüstü platformu için bir yeni özellik daha eklendi. Kullanıcıların platformda daha fazla içerikte gezinmesine yardımcı olmak için Konu Filtrelerini kullanıma sundu.

Önerilen videolar mobilde ve masaüstünde farklı şekillerde de olsa kullanılabiliyor. Son yıllarda akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber mobil uygulama daha fazla kullanılır oldu. Masaüstünde ise kullanıcılar önerilen videolar üzerinde daha fazla söz sahibi olacak.

Önerilen Videolara Filtreleme Özelliği

Önerilen Videolara Filtreleme Özelliği

YouTube’da hemen her konuya dair içerik yer alıyor. Platformun algoritması kullanıcıların beğenisine yönelik videoları önermek üzere tasarlanmış durumda. Bu da hem YouTube’un hem de yayıncıların daha fazla izlenme alması, dolayısıyla kazançlarının artması anlamına geliyor. Video paylaşım devi bu etkileşimi bir üst seviyeye çıkaracak bir özelliği masaüstü platformuna getirdi. Halihazırda önerilen videolar izlenen içerik ile aynı çizgide oluyor.

Konu Filtreleri özelliği kullanıcıların belli başlı önerilere değil, aynı zamanda izleyicinin zevkine göre daha fazla seçilebilecek bir seçime erişmelerine olanak tanıyor. Kullanıcılar ekranın sağ tarafında kendisine önerilecek videoları konu başlıkları altında şekillendirebilecek. Şu anda yalnızca sınırlı sayıda oturum açmış kullanıcı tarafından masaüstü sitesi aracılığıyla erişilebilen kişiselleştirilmiş etiket özelliği, video izlerken geçiş yapılacak öneriler sunuyor.

Kullanıcılara Belirli Seçenekler Sunulacak

Kullanıcılara Belirli Seçenekler Sunulacak

Konu filtreleme için belirli seçenekler yer alıyor. Bu ‘tümü’ seçeneği başta olmak üzere geçerli videoya bağlı anahtar kelimeler üzerinden şekillenecek. Ayrıca kullanıcılardan abone olduğu kanallardan yeni yüklenmiş videoların önerilmesini sağlayan bir filtreleme seçeneğine de yer veriliyor. Önümüzdeki günlerde YouTube genelinde bu etiketlerin aktif hale gelmesi bekleniyor.

Filtreler, YouTube’un normuna göre çok küçük bir değişiklik, ancak kullanıcıların ilgisini çekmeyecek pek çok önerinin kaldırılmasını sağlıyor. Bu da şirketin izleyicileri doğru bir şekilde tanıdığını ve onlara uygun daha fazla içerik sunmasını sağlıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum