Yatırım yapmaya başla!

YouTube Android Uygulamasına Chrome Benzeri Gizli Mod Özelliği Geldi

Video paylaşım platformu YouTube’un Android uygulaması için gizli mod özelliği kullanıma sunuldu.
YouTube Android Uygulamasına Chrome Benzeri Gizli Mod Özelliği Geldi

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, Android ve İOS kullanıcıları tarafından da yoğun olarak kullanılıyor. Google ise devasa platformuna her geçen gün yeni özellikler kazandıracak güncellemeler ile karşımıza çıkıyor. Daha önce mobil uygulamalarına ‘picture in picture’ modunu getireceğini açıklayan şirket, bu sefer Android kullanıcıları için yeni bir özelliği kullanıma sundu.

Şirket daha önce test ettiğini açıkladığı ‘Gizli Mod’ özelliğini Android kullanıcıları için aktif hale getirdi. Bilindiği üzere ‘Gizli Mod’ dendiğinde akla ilk olarak Google’ın internet tarayıcısı Chrome geliyor. Gezindikleri sitelere dair geçmişlerinin ve arama bilgilerinin kaydedilmesini istemeyen Chrome kullanıcıları ‘Gizli Mod’ seçeneği ile bunu gerçekleştiriyorlar. Benzeri özellik YouTube’un Android uygulaması için de geçerli olacak.

Arama ve İzleme Geçmişi Tamamen Kapatılacak

Arama ve İzleme Geçmişi Tamamen Kapatılacak

YouTube’un Android uygulamasına gelen ‘Gizli Mod’ güncellemesi ile kullanıcılar istediği takdirde, uygulama içindeki tüm verilerinin kaydedilmesini engelleme imkanı bulacaklar. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar uygulamadaki izleme ve arama geçmişlerini tek dokunuş ile devre dışı bırakabilecekler.

Gizli Modu ilk kez etkinleştirmek isteyenler özelliğin nasıl çalıştığına dair bilgilendirici bir mesaj kutusu ile karşılaşacaklar. Çıkan yazıda “Gizli modu kapattığınızda veya etkin durumdan çıktığınızda, bu oturumdaki etkinlikleriniz temizlenir ve son kullandığınız hesaba dönersiniz. İşvereniniz, okulunuz veya internet servis sağlayıcınız etkinliğinizi görmeye devam edebilir.” ifadelerine yer verilmiş.

Gizli Mod Nasıl Aktif Edilir?

Gizli Mod Nasıl Aktif Edilir?

YouTube’un Android uygulamasındaki ‘Gizli Mod’ özelliğini kullanmak isteyenler profil fotoğrafına tıklayıp ‘Gizli Modu Aç’ seçeneğine tıklayarak dokunması yeterli. Tek bir tık ile aktif hale gelen yeni özellik ile kullanıcılar YouTube üzerinde yapacakları tüm işlemlerin kaydedilmesini engelleyecekler.

Gizli Mod özelliğinin aktif olduğunu ise avatar üzerindeki simgenin gizli olduğunu belirtecek şekilde değiştiğini göreceksiniz. Mayıs ayından beri testleri yapılan yeni özellik an itibariyle Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum