Yatırım yapmaya başla!

Your Phone Uygulamasına PC ile Android Arasında Dosya Aktarım Özelliği Geliyor

Microsoft’un geliştirdiği Your Phone uygulaması kullanıcı dostu bir özelliğe kavuşuyor.
Your Phone Uygulamasına PC ile Android Arasında Dosya Aktarım Özelliği Geliyor

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber kullanım amaçlarına yönelik yeni uygulamalar hayatımıza giriyor. Vaktinin büyük bölümünü bilgisayar başında geçiren kişilerin akıllı telefonlarını kontrol etmelerini sağlayan uygulamalar ilgi topluyor. Microsoft geçtiğimiz dönemde Android telefonlar ile Windows 10 arasında köprü kuracak Your Phone uygulamasını duyurmuş ve kullanıma sunmuştu. Yazılım devi uygulamanın eksikliklerini belirli zaman aralıklar ile tamamlıyor ve yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor.

Son olarak geçtiğimiz günlerde uygulamaya bilgisayar üzerinden sesli görüşme yapma özelliği gelmişti. Play Store’da bugüne kadar 50 milyonu aşkın indirme sayısına ulaşan uygulama, her geçen gün Android telefonları Windows 10 ile daha fazla senkronize ediyor. Microsoft uygulamaya büyük bir eksikliği kapatacak bir özellik daha kazandırmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde kullanıcılar iki cihaz arasında çift yönlü dosya aktarımı gerçekleştirebilecek.

Kablosuz Dosya Gönderme Dönemi Başlıyor

Kablosuz Dosya Gönderme Dönemi Başlıyor

Yazılım devi Your Phone uygulamasındaki eksiklikleri tamamlamaya ve kullanıcıların ilgisini çekecek işler yapmaya devam ediyor. Kullanıcıların en çok yaptığı işlemlerin başında akıllı telefonlar ile bilgisayarlar arasında dosya aktarımı yapmak geliyor. Bu işlemi yapmak için telefon ile bilgisayar arasında kablo ile bağlantı kurmak gerekiyor. Ya da Bluetooth aracılığıyla bu işlemi yapmak mümkün. Acak aktarım hızının bu şekilde hızlı olduğunu söylemek zor.

Akıllı telefonlar ile bilgisayarlar arasında dosya aktarımının büyük hızla taşınması önem arz ediyor. Son raporlar Microsoft’un bu işlemi Your Phone ile yapmaya imkan sağlayacak bir özellik üzerinde çalıştığını gösteriyor. Beta uygulamasının Ayarlar bölümünde cihazlar arası kopyalama ve yapıştırma özelliği ortaya çıktı.

Başka Özellikler de Yolda

Başka Özellikler de Yolda

Microsoft kullanıcıların akıllı telefonları ile PC’leri arasında kolayca içerik aktarmalarına olanak sağlamak istiyor. Ancak bu aktarmın içerisinde hangi dosya türlerinin olacağı henüz belirsiz. Tahminler belge, ve medya öğeleri gibi yaygın kullanılan dosya türlerinin destekleneceği yönünde. Alternatif yollar olmasına rağmen Your Phone uygulamasına gelecek olan bu özelliğin en iyi deneyimi sunacağı tahmin ediliyor.

Microsoft’un önümüzdeki günlerde akıllı telefondaki görüntüyü PC’ye aktaracak yeni bir aracı daha sunması bekleniyor. Ayrıca dokunmatik ekrana sahip PC monitörlerinde yapılan çizimlerin de akıllı telefona aktarılmasını sağlayan bir özellik üzerinde çalışılıyor.

Yazılım devinin akıllı telefon ve PC arasındaki entegrasyonunu artıracak pek çok yeniliği sunması bekleniyor. Benzer özelliği Mac kullanıcıları da uzun zamandır kullanıyor. MacOS Catalina ile kullanıcılar iPhone, iPad gibi mobil cihazları ile Mac ve MacBook ürünleri arasında kolayca dosya aktarımı gerçekleştirebiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum