Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yapı Kredi 822 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Anlaşması İmzaladı

Yapı Kredi Bankası bu sabah 367 gün vadeli iki ayrı dilimden oluşan yaklaşık toplam 822 milyon dolarlık sendikasyon kredisi anlaşması imzaladığını duyurdu.
Yapı Kredi 822 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Anlaşması İmzaladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Yapı ve Kredi Bankası Anonim Şirketi tarafından bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimle yeni bir sendikasyon kredisi anlaşması imzalandığı duyuruldu.

Açıklamaya göre; banka 367 gün vadeli 360,5 milyon dolar ve 396,5 milyon Euro tutarında iki ayrı dilimden oluşan yaklaşık toplam 822 milyon dolar sendikasyon kredisi anlaşması imzaladı.

Banka sendikasyon kredisinin 19 ülkeden 38 finansal kurumun katılımıyla ve dış ticaretin finansmanı amacıyla kullanılacağını duyurdu. Kredinin toplam maliyetinin dolar ve Euro için sırasıyla Libor + %2,15 ve Euribor + %1,75 olarak gerçekleştiğini açıkladı.

Bu gelişme yaşanırken Yapı Kredi hisseleri (YKBNK) dünkü işlemleri 2,60 liradan tamamladı.
Yapı Kredi Hisseleri 2,60 Liradan Kapanış
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü düşüşle birlikte 18 Ekim’de başlattığı yükseliş eğilimini sonlandırmış görünüyor. Hisseler 18 Ekim’de 2,31 liraya kadar geriledikten sonra toparlanma eğilimi göstererek 2,63 liraya kadar ulaşmıştı. Dünkü işlemlerde ise bu seviyeden gerilemeye başladı.

Hisseler dünkü seansa 2,61 liradan başladıktan sonra 2,6 – 2,63 aralığında seyretti. Akşam saatlerinde doğru 2,58 liraya kadar gerileyen hisseler, kapanışı 2,6 liradan gerçekleştirdi.

Yapı Kredi hisselerinde aşağı yönlü eğilimin devam etmesiyle birlikte 2,57 ve 2,55 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 2,62 ve 2,65 lirada bulunan direnç noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimiz zaman; haftalık %5,69 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %10,16 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %23,80 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu