Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye Ofisini Kapatacak Yandex Mevcut Hizmetlerin Devam Edeceğini Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki ofisini kapatacağını açıklayan Yandex, mevcut hizmetlerinde bir kesinti olmayacağını açıkladı.
Türkiye Ofisini Kapatacak Yandex Mevcut Hizmetlerin Devam Edeceğini Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Arama motorları günümüzde milyonlarca internet kullanıcısı tarafından yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu uygulamaların başında ise Google’ın geldiğini söyleyebiliriz. Google’ın yanı sıra Yandex, Bing, DuckDuckGo gibi farklı arama motorları da belirli bir kitle tarafından tercih ediliyor.

Gizlilik odaklı arama motoru DuckDuckGo geçtiğimiz günlerde aylık 65 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını açıklamıştı. Google’ın karşısındaki en güçlü alternatif olarak Rusya merkezli Yandex’i gösterebiliriz. Ülkemizde de ilgi gören Yandex arama motoru geçtiğimiz günlerde farklı bir haber ile gündeme geldi.

Şirket Türkiye’deki ofisini kapatacağını açıklamıştı. Bu gelişme sonrası akıllara Yandex Türkiye’den çekiliyor mu sorusu geldi. Şirketten konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi ve mevcut hizmetlerin devam edeceği belirtildi.

Yandex’ten Türkiye Açıklaması

Yandex’ten Türkiye Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde kamuoyunda Yandex’in Türkiye’deki ofisini kapatacağı haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Şirketin aldığı karar ile Türkiye’deki operasyonlarının Rusya’dan yönetileceği belirtildi. Ancak Yandex’ten konuyla ilgili daha önce resmi bir açıklama gelmemişti. Twitter’da bir kullanıcının konuyla ilgili Yandex’i etiketleyerek sorduğu soruya şirketten yanıt geldi.

Yandex’ten yapılan açıklamada mevcut hizmetlerin devam edeceğini ve sadece Türkiye’deki ofisin kapatılacağı belirtildi. Bilindiği üzere şirket arama motoru, arayıcı, navigasyon ve mail gibi pek çok hizmete sahip ve milyonlarca kişi tarafından tercih ediliyor. Açıklamadan da anlaşılacağı üzere Yandex’in Türkiye’deki kullanıcıları için değişen bir durum olmayacak.

1997’den beri hizmet veren şirket Türkiye’deki pazarda Ağustos ayı itibarıyla yüzde 12.8’lik paya sahip. Kapatılacak olan Türkiye ofisi, İstanbul – Şişli’deki Levent Plaza’da bulunuyordu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu