Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

XRP Ledger İşlemleri 3. Çeyrekte 88 Milyon Doları Geçti

Toplam ODL satışları üçüncü çeyrekte keskin bir şekilde arttı.
XRP Ledger İşlemleri 3. Çeyrekte 88 Milyon Doları Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Ripple, XRP’nin benimsenmesi konusunda gönüllü olarak şeffaflık sağlamak için üç aylık XRP Piyasaları Raporunu yayınladı. Rapora göre 2021 yılının 3. çeyreğinde, XRP Ledger (XRPL) üzerinde toplam 88,8 milyon işlem gerçekleştirildiği kaydedildi.

Toplam ODL ile ilgili satışlar ise aynı dönemde önemli ölçüde arttı. Son üç ayda, Ripple’ın toplam XRP satışları, satın almalar hariç, 2021’in ikinci çeyreğindeki 157.92 milyon dolara kıyasla 491.74 milyon dolara yükseldi.

RippleNet üzerinden işlem hacmi geçen yıldan bu yana %100’den fazla artış gösterdi. Ripple, ön finansmanı ortadan kaldırmak, işletim maliyetlerini azaltmak ve çeşitli küresel müşterilerden sermayeyi açmak için XRP’den yararlanan ODL’de önemli bir büyüme gördü.

XRP günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ripple’a dava açtı. Bu gelişme sonrasında XRP ağır bir düşüş yaşadı ve değerinin yaklaşık %60’ını kaybetti. Kripto para birimi o dönemden bu yana %400 artış kaydetti.

XRP an itibariyle 52 milyar dolara yakın piyasa değeri ile 1.1 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu, XRP’yi kripto para sıralamasında 7. sırada tutuyor. Ripple geçtiğimiz dönemde Asya’da sınır ötesi ödemelere yönelik yaptığı yatırımlar ile gündeme gelmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%