Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Meme Coinlerde Düşüş Duracak mı? Önemli Noktalar Belirlendi!

Meme coinler, sürdürülebilir kripto para piyasası boğa koşusu dönemi umutlarına rağmen son dönemde önemli kayıplar verdi. Detaylar haberin devamında;
Meme Coinlerde Düşüş Duracak mı? Önemli Noktalar Belirlendi!
HABER GİRİŞ

Son performans verileri, sürdürülebilir kripto piyasası boğa koşusu dönemi olarak nitelendirilebilecek bir meme coin süper döngüsüne ilişkin yükselen beklentilere rağmen bu varlıklar arasında önemli düşüşler gerçekleştiğini ortaya koyuyor.

Bu süreçte Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi popüler meme coinlerin aylık kayıpları yüzde 20’ye varan önemli seviyelere yükseldi.

İlgi Bitcoin’e Kayarken Meme Coinler Düşüşe Geçti

Meme coinlerin piyasa değeri, yazım itibarıyla günlük yüzde 2,7’lik düşüşle 54,639 milyar dolar seviyesinde seyrediyor.

Öte yandan, genel gerilemeye rağmen tüm meme coinler kayıp yaşamadı. PEPE ve BONK, aylıkta yüzde 15,5 ve yüzde 4,3’lük kazançlar kaydederek bu eğilimi tersine çevirdi.

Meme Coin Pazarında 7 Mayıs Görünümü
Kaynak: CoinMarketCap

Piyasa analistleri, meme coinlerdeki düşüş trendini, son yarılanmasının (halving) ardından yatırımcı odağının Bitcoin’e (BTC) kaymasına ve borsa yatırım fonlarının (ETF) artan popülaritesine bağlıyor.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcılar arasındaki daha geniş anlatı ise Bitcoin’in yarılanması ve ETF’ler tarafından beslenen bir süper döngünün başlamasının, sonunda meme coin sektörüne fayda sağlayabileceğini öne sürüyor.

Bu iyimserlik, Bitcoin’in yarılanma sonrası azalan arzının fiyatını yükseltebileceği ve potansiyel olarak yatırımcıları daha spekülatif varlıklarda daha yüksek getiri aramaya yönlendirebileceği beklentisine dayanıyor.

Meme Coinler için Uyarı

Bununla birlikte, piyasa analistlerinin bir bölümü ve risk sermayesi şirketi a16z gibi kuruluşlar, meme paralarının sürdürülebilirliğine ilişkin endişelerini dile getirerek, bunların kripto para piyasasının güvenilirliğine yönelik potansiyel riskler taşıdığını belirtiyor.

Veri bilimci Crypto Koryo, meme coinlerin yüksek riskli, düşük getirili hale geldiğini öne sürerek şu ifadeleri kullandı:

“Bu yeni meme coinlerin büyük çoğunluğunun 0 dolara gideceğini düşünürsek, bu oyunu oynamak istiyorsanız çok fazla çeşitlendirmeye ihtiyacınız var. Eğer çok az çeşitlendirme varsa, portföyünüz her an 0 dolara düşebilir.”

Bu dinamikler ışığında, meme coinlerin geleceği belirsizliğini koruyor. Bazıları, daha geniş kripto para birimi kazançları ve yüksek riskli varlıklara artan yatırımlar nedeniyle bir toparlanma öngörürken, diğerleri bu tür yatırımların spekülatif doğasına karşı uyarıda bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.