Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Xiaomi Akıllı Telefon Satışlarında Kendi Tarihinin En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Xiaomi yılın üçüncü çeyrek verilerini açıkladı. Şirket akıllı telefon satışlarında kendi rekorunu kırdı.
Xiaomi Akıllı Telefon Satışlarında Kendi Tarihinin En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Akıllı telefon sevkiyatları artan talep ile beraber her geçen gün hızla artmaya devam ediyor. Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi ve OPPO son yılların öne çıkan akıllı telefon üreticileri arasında yer alıyor. Özellikle Çin merkezli şirketlerin pazarın büyük bölümünü domine ettiğini söyleyebiliriz. Bu şirketler arasında Xiaomi artan satış rakamları ile dikkat çekiyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki akıllı telefon satış rakamları ile dikkat çekmişti.

Teknoloji devi son olarak yılın üçüncü çeyrek finans raporunu paylaştı. Veriler akıllı telefon satışlarındaki artışın sürdüğünü gösteriyor. Özellikle son dönemde dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle akıllı telefon pazarında bir daralma yaşandı. Xiaomi’nin buna rağmen sevkiyatlarını artırdığı açıklandı. Araştırmalar Xiaomi’nin dünya akıllı telefon pazarının en büyük üçüncü üreticisi olduğunu gösteriyor.

Xiaomi Yükselişini Sürdürüyor

Xiaomi Yükselişini Sürdürüyor

Açıklanan finans raporunda Xiaomi’nin üçüncü çeyrekte 46.6 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirildiği ve bu satışlardan 57 milyar TL seviyesinde gelir elde edildiği belirtildi. Şirket geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre akıllı telefon satışlarını yüzde 45.3 oranında artırmayı başardı. Çinli şirket Apple’ı da geçerek Samsung ve Huawei’den sonra en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumunda.

Xiaomi’nin toplam geliri de geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre artış gösterdi. Yüzde 34.5 oranında artış sağlayan şirket 87.3 milyar TL toplam gelir elde etti. Ayrıca akıllı televizyon, IoT cihazlardan elde edilen gelirlerin de üçüncü kazancında önemli rol oynadığı belirtiliyor.

Çinli şirketten yapılan açıklamada, “2020’nin üçüncü çeyreğinde güçlü büyüme ivmesini sürdürerek rekor düzeyde üç aylık gelir ve net kâr elde ettik. Çeyrek boyunca, çeşitli iş segmentlerinde sürdürülebilir bir büyüme elde ettik ve temel “Smartphone x AIoT” stratejimizi sürdürmeye devam ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Xiaomi Yatırımlarını Sürdürecek

Xiaomi Yatırımlarını Sürdürecek

Çinli şirketin 10 binden fazla mühendisten oluşan büyük bir geliştirici ekibi bulunuyor. Xiaomi yetkilileri Ar-Ge yeteneklerini güçlendirmek adına yatırımlarını sürdüreceklerini ve daha fazla mühendis istihdam edeceklerini belirtiyor.

Yapılacak çalışmalar ile kamera, ekran, hızlı şarj, kablosuz şarj, ses, IoT platformu, bağlantı, yapay zeka, sesli etkileşim, 5G/6G, büyük veri, bulut tabanlı hizmetler, iş akışı yönetimi sistemi, akıllı üretim ve dijitalleştirme alanlarına yönelik yeni ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Teknoloji devi geçtiğimiz günlerde düzenlediği Mi Geliştirici Konferansı’nda açık kaynak kod yapısına sahip IoT yazılım platformu Xiaomi Vela’yı tanıtmıştı. Vela ile sürekli geliştirilen bir IoT ekosistemi oluşturulacağı belirtiliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum