Yatırım yapmaya başla!

Windows 10’a Gelecek Güncelleme ile Notepad’e Yeni Özellikler Eklenecek

Microsoft’un lokomotif işletim sistemi Windows 10’da bir ilk gerçekleşecek ve not defteri uygulaması güncellenecek. İşte detaylar…
Windows 10’a Gelecek Güncelleme ile Notepad’e Yeni Özellikler Eklenecek

Microsoft’un geliştirdiği ve yıllardır dünyada ne çok kullanılan işletim sisteminin son sürümü Windows 10, güncelleme paketleri ile sürekli yenileniyor. Geçtiğimiz aylarda mobil cihazlarda dosya paylaşımına imkan veren güncellemesi ile adından söz ettiren Microsoft’un işletim sistemi önümüzdeki aylarda yeni bir güncelleme paketini daha kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Windows’ta yıllardır kullanıcıların yararlandığı en basit haldeki programlardan birisi Notepad olmakta. Bugüne kadar Microsoft, işletim sistemlerinde pek çok değişime imza atsa da Notepad ilk günkü gibi en basit haliyle kullanımda olmaya devam ediyor. Ancak Windows 10 Redstone 5 ile birlikte Notepad’e yeni özellikler eklenecek.

İşte Notepad Güncellemesi ile Gelen Özellikler

İşte Notepad Güncellemesi ile Gelen Özellikler

Yıllardır hiç güncellenmemiş Notepad’e bir takım yeni özellikler gelmesi için kullanıcılardan Microsoft’a talepler mevcuttu. Microsoft kullanıcılardan gelen talep üzerinde Not Defteri uygulamasını metin yakınlaştırması ile bul ve değiştir işlevini kullanılabilir hale getirecek.

Metin yakınlaştırması yapmak isteyen kullanıcılar, tıpkı diğer uygulamalarda olduğu gibi CTRL tuşu ile beraber farenin tekerleğini kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilecekler. Durum çubuğunun varsayılan olarak yer alacağı programda satır ve sütun numaralarını da görüntülemek mümkün olacak. Ayrıca güncelleme CTRL – Backspace ile bir önceki kelimeyi silmeye izin verecek.

Uzak Masaüstü için Biyometrik Doğrulama Geliyor

Uzak Masaüstü için Biyometrik Doğrulama Geliyor

Microsoft’un bir sonraki büyük güncellemesi Windows 10 Redstone 5 ile beraber gelecek bir diğer özellik ise uzak masaüstü bağlantısı kullananlara kolaylık sağlayacak. Güncellemeyle beraber Azure Active Directory ve Active Directory kullanıcıları, uzakta bulunan masaüstü oturumlarını biyometrik doğrulama yaparak etkinleştirme imkanı bulacaklar.

Redstone 5 paketiyle beraber Windows 10’un içerisinde gelen internet tarayıcısı Edge için de çeşitli iyileştirmelerin yapılması bekleniyor. Microsoft’un bu yıl içerisinde yayınlaması beklenen Redstone 5 güncellemesinin Eylül ya da Ekim ayı içerisinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum