Yatırım yapmaya başla!

Windows 10’un Kullanım Oranındaki Yükseliş Microsoft’un Yüzünü Güldürüyor

Windows 10’da son yıllarda yaşanan kullanım oranındaki artış sonrası Windows 7’nin hakimiyeti sona ermek üzere.
Windows 10’un Kullanım Oranındaki Yükseliş Microsoft’un Yüzünü Güldürüyor

Yazılım devi Microsoft, uzun yıllardır ürettiği Windows işletim sistemleri ile milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Ortalama 2 ila 3 yılda bir yeni işletim sistemi geliştiren teknoloji devi, yeni işletim sistemlerini son kullanıcıya beğendirmek için büyük çaba gösteriyor

Son yıllarda bilgisayar kullanıcıları arasındaki en yaygın işletim sisteminin Windows 7 olduğunu söyleyebiliriz. Hatta piyasaya sürülmüş tüm Windows sürümleri arasında en yaygın kullanılan işletim sisteminin Windows 7 olduğu belirtiliyor. Şirketin sonrasında piyasaya sürdüğü Windows 8’in yaşadığı büyük başarısızlık sonrası kullanıcılar Windows 7 kullanmaya devam ettiler.

Microsoft Windows 10 ile Durumu Toparlıyor

Microsoft Windows 10 ile Durumu Toparlıyor

Windows 8’de yaşanan büyük başarısızlığın farkında olan Microsoft, daha sonrasında piyasaya sürdüğü Windows 10 ile dengeleri yeniden değiştirmeye başladı. Açıklanan rakamlar son yıllarda Windows 10’un kullanım oranının hızla artış gösterdiğini ortaya koyuyor.

Ancak son veriler Windows 7’nin halen Microsoft ekosisteminde liderliği elinde bulundurduğunu gösteriyor. İşletim sisteminin kullanım oranının %43 olduğu Windows 10’un ise günümüz itibariyle %33 oranında kullanıldığı belirtiliyor. Bu makasın geçtiğimiz yıllarda çok daha fazla olduğu biliniyor.

Yıl Sonunda Windows 10 Lider Olabilir

Yıl Sonunda Windows 10 Lider Olabilir

Son dönemde yaşanan gidişata bakıldığında Windows 10’un yıl sonuna kadar kullanım istatistiklerinde Windows 7’den liderliği almasına kesin gözüyle bakılıyor. Çeşitli analiz şirketleri tarayıcı oturumlarına göre veri toplayarak Windows 10’un daha fazla kullanıldığını belirtiyor.

Ancak kurumsal pazarı katarak değerlendirme yapıldığında hala Windows 7’nin liderliğinden söz etmek mümkün. Ancak önümüzdeki aylar içerisinde Windows 10’un bu alanda da Windows 7’nin yıllardır süren hakimiyetine son vermesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum