Yatırım yapmaya başla!

Windows 10’un Büyük Ekim Güncellemesi Pek Çok Yeniliği Beraberinde Getiriyor

Microsoft, popüler işletim sistemi Windows 10 için Ekim ayında bir dizi yenilik ve iyileştirmenin olduğu bir güncelleme hazırlıyor.
Windows 10’un Büyük Ekim Güncellemesi Pek Çok Yeniliği Beraberinde Getiriyor

Teknoloji ve yazılım devi Microsoft, amiral gemisi olan işletim sistem Windows 10’u her geçen gün daha iyi bir hale getirmek için geliştirmelerine ve güncellemelerine devam ediyor. Geçen zaman içerisinde kullanım oranındaki yükseliş Microsoft’un yüzünü fazlasıyla güldürdü. Şirket son olarak en kapsamlı güncelleme paketini Nisan ayında Redstone 4 adıyla kullanıcılara sunmuştu.

Kullanıcılara belirli zaman aralıklarıyla ufak güncellemeler sunulsa da şirket büyük güncelleme paketleri yayınlanıyor. Microsoft’un Windows 10 kullanıcıları için kullanıma sunacağı bir sonraki büyük güncellemenin tarihi belli oldu. Redstone 5 adıyla yayınlanacak güncelleme Ekim ayında Windows 10 kullanıcılarına sunulacak.

Redstone 5 Güncellemesinde Neler Var?

Redstone 5 Güncellemesinde Neler Var?

Microsoft’un Ekim 2018’de geleceği açıklanan Redstone 5 paketinde, pek çok yenilik göze çarpıyor. Yenilikler arasında, makineler arası eş zamanlı bulut kopyalama panosu, koyu renkli Dosya Gezgini teması, ekran alıntı aracında iyileştirmeler ve Microsoft Edge’in geliştirilmesi yer alıyor.

Microsoft’un Ekim ayı güncellemesini Eylül ayının sonunda bitirmesi bekleniyor. İlk olarak Windows Insider kullanıcılarına dağıtılacak Redstone 5’in, kısa süre içerisinde tüm kullanıcılara sunulması planlanıyor.

Bir Sonraki Güncellemenin Çalışmaları Başladı

Bir Sonraki Güncellemenin Çalışmaları Başladı

Microsoft’un Ekim ayı güncellemesi beklenirken, yazılım devi bir sonraki dev güncellemenin çalışmalarına şimdiden başlamış durumda. O güncellemenin de tıpkı bu yıl içerisinde olduğu gibi Nisan 2019 gibi yayınlanması bekleniyor.

Nisan 2019’da kullanıma sunulacak olan güncellemenin test çalışmalarına Temmuz ayının sonunda başlandığı biliniyor. Ekim ayında gelmesi beklenen Kümeler özelliğinin önümüzdeki yıl içerisinde yayınlanacak olan Nisan güncellemesinde yer alması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum