Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Web’in Tarayıcı Sürümü için Görüntülü Görüşme Özelliği Sunuluyor

WhatsApp Web’in tarayıcı uygulaması için görüntülü görüşme özelliği yola çıktı.
WhatsApp Web’in Tarayıcı Sürümü için Görüntülü Görüşme Özelliği Sunuluyor

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında WhatsApp geliyor. Facebook’un sahibi olduğu platformun 2 milyarı aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor. WhatsApp, Facebook bünyesine katıldıktan sonra büyük bir değişim geçirmeye başladı. Akıllı telefon tabanlı uygulama aynı zamanda masaüstü platformlar üzerinden de kullanılıyor.

Mesajlaşma devi yeni araç ve özellikler ile hem mobilde hem de masaüstü tarafında geliştirme sürecini sürdürüyor. Özellikle iş yerlerinde kullanıcılar WhatsApp Web sürümünü daha fazla tercih ediyor. Vaktinin büyük bölümünü bilgisayar başında geçirenler için web uygulaması büyük kolaylık sağlıyor.

Bilindiği üzere WhatsApp’ın mobil sürümünde görüntülü ve sesli iletişim sağlanabiliyor. Pandemi döneminde görüntülü görüşme kullanıcılar için daha fazla önemli bir hal almaya başladı. Bu özellik uzun zamandır WhatsApp Web uygulaması için geliştiriliyordu. WhatsApp’ın tarayıcı sürümü için bu özelliği sunmaya başladığı açıklandı.

Görüntülü Görüşme Web Sürümüne Geliyor

Görüntülü Görüşme Web Sürümüne Geliyor

WhatsApp, 2015 ve 2016 yıllarında hizmete sesli ve görüntülü aramalar ekledi ve en popüler arama platformlarından biri olarak hızla çekiş kazandı. Ne yazık ki, bu aramalar yalnızca mobil uygulama ile sınırlıydı. Bu özellik uzun zamandır web sürümü için test ediliyordu. Sesli ve görüntülü konuşma desteğinin dağıtımının başladığı belirtiliyor. Bazı kullanıcılar tarayıcılarından WhatsApp’a giriş yaptığında görüntülü görüşme butonu ile karşılaşmaya başladı.

Bilindiği üzere dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle insanlar evlerine kapandı ve görüntülü sohbet uygulamaları üzerinden iletişim kurmaya başladı. Bu uygulamalar arasında en çok kullanılan ise Zoom oldu. Facebook, Zoom’un hızlı yükselişi sonrası Messenger Rooms uygulamasını geliştirmişti. WhatsApp Web için başka özelliklerin de önümüzdeki günlerde gelmesi bekleniyor.

Halihazırda uygulamaya web üzerinden QR kod taratılarak giriş yapılabiliyor. Daha sonrasında ise giriş için parmak izi kullanılacağı açıklanmıştı. Bu özelliğin de önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor. Gelecek güncelleme ile buton uygulamanın sağ üst kısmında görünür hale gelecek. Tarayıcı üzerinden görüntülü görüşme açmak için şu adımların takip edilmesi gerekiyor.

  • WhatsApp Web’i veya masaüstü uygulamasını açın.
  • Herhangi bir sohbetteyken üstteki sekme çubuğunda bulunan sesli arama veya görüntülü arama düğmelerinden birine dokunun.
  • İstendiğinde kamera, mikrofon vb. izinleri verin.


Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum