Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Web’in Güncellenen Kaynak Kodları Görüntülü ve Sesli Aramaya İşaret Ediyor

WhatsApp Web sürümüne gelen son güncelleme yakın zamanda görüntülü ve sesli arama özelliğinin de geleceğini gösteriyor.
WhatsApp Web’in Güncellenen Kaynak Kodları Görüntülü ve Sesli Aramaya İşaret Ediyor

Günümüzde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarının başında WhatsApp geliyor. 2 milyarı aşkın aktif kullanıcısı olan platform sürekli yeni özellikler ile güncelleniyor. Şirket geçtiğimiz günlerde görsel ve videoların otomatik olarak silinmesini sağlayan özelliği test ettiği haberi ile gündeme gelmişti.

Yapılan güncellemelerin büyük bölümü iOS ve Android sürümü için olmakla beraber web sürümü de sürekli yenileniyor. Bir süredir web sürümü üzerinde de çeşitli değişikliklerin yapıldığına tanık oluyoruz. WhatsApp’ta en çok kullanılan araçlar arasında görüntülü ve sesli iletişim özelliğini gösterebiliriz.

Bu özellik iOS ve Android uygulamasında uzun zamandır kullanılıyor ve sürekli geliştiriliyor. Web uygulamasını kullananlar ise uzun zamandır bu özelliği bekliyor. Son güncelleme web sürümüne de yakın zamanda görüntülü ve sesli arama özelliğinin geleceğini gösteriyor.

WhatsApp Web için Beklenen Özellik Yolda

WhatsApp Web için Beklenen Özellik Yolda

Kısa zaman önce WhatsApp web sürümü 2.2043.7 sürümüne yükseltildi. Bu güncelleme ile uygulamanın kaynak kodlarında sesli ve görüntülü görüşme özelliğine dair işaretler yer alıyor. Kullanıcılar arama yaparken iki farklı görüntü ile karşılaşacaklar. Özellik ile uygulamanın sağ üst köşesinde mobilde olduğu gibi yeni simgeler görünür olacak. Bu simgeye tıklanarak görüntülü ya da sesli arama yapılabilecek.

Karşı taraftan gelen aramada ise bir pencere açılacak. Kullanıcılar bu pencere üzerinden cevaplayabilir ya da görüşmeyi reddedebilir. Arama yapılacağı zaman ise farklı bir pencere açılacak. Beta kodlarında arayüz tasarımının da memnun edici olduğunu söyleyebiliriz.

Burada arama yapılan kişinin bilgileri gösterilecek. WhatsApp’tan henüz bu özelliğe dair yeni bir açıklama yapılmış değil. Ancak ortaya çıkan kaynak kodları WhatsApp ekibinin bu özelliğin testlerine başladığını gösteriyor.

WhatsApp Web’e İlgi Artıyor

WhatsApp Web'e İlgi Artıyor

WhatsApp Web için gelecek bu özellik son dönemde COVID-19 nedeniyle evlerinde vakit geçirenleri memnun edecektir. Salgın nedeniyle uzaktan eğitim ve uzaktan çalışma sistemi yaygınlaşmış durumda. Video konferans uygulaması Zoom bu dönemde kullanıcı sayısını katlayarak öne çıktı. Facebook ise geçtiğimiz aylarda Messenger Rooms uygulamasını kullanıcıların beğenisine sunmuştu.

Yapılan araştırmalar WhatsApp Web sürümünün son yıllarda çok daha fazla kullanıldığını ortaya koyuyor. Masa başında çalışan kişiler için WhatsApp Web sürümü mobile göre çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Önümüzdeki günlerde masaüstü uygulaması için görüntülü ve sesli iletişim özelliği kullanıcılar için yayınlanacaktır. Yine şirketlerin WhatsApp üzerinden işletme hesapları ile destek vermeye başladığı biliniyor. Bu da Web sürümüne olan ilgideki artışı açıklıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum