Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Yeni Güncelleme ile Kullanıcılarını Spam Mesajlardan Koruyacak!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son dönemde sıkça artan spam içerikli mesaj ve bağlantılara karşı kullanıcılarını koruyacak bir güncelleme geliştirdi.
WhatsApp Yeni Güncelleme ile Kullanıcılarını Spam Mesajlardan Koruyacak!

Dünyanın en yaygın anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, gün geçtikçe hızla büyümeye devam ediyor. Tabi bu büyüme milyonlarca kullanıcısı için risk unsuru olabilecek spam içerikli mesaj ve bağlantıları beraberinde getiriyor. Devasa bir dünya haline gelen sosyal medyada spam içerikler sıkça karşımıza çıkıyor.

Özellikle Facebook ve Twitter gibi sosyal medya devleri uygunsuz içeriklerle sıkı bir mücadele halinde. Geçtiğimiz günlerde bu durma örnek olarak Twitter, spamla mücadelede milyonlarca hesabı banlamıştı. Yine yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp spam içeriklere karşı harekete geçti.

WhatsApp Şüpheli Bağlantıları Algılayacak!

WhatsApp Şüpheli Bağlantıları Algılayacak!

WhatsApp Android beta uygulamasında yayınladığı yeni bir güncelleme ile spam mesajlarla başı dertte olan kullanıcılarını sevindirecek. Henüz beta programında yer alan yeni güncelleme, WhatsApp’ın sahte veya alternatif sitelere dair kullanıcıları uyarmasına olanak sağlıyor.

WhatsApp’ın yeni güncellemesi, spam içerikli mesajlar ve bağlantılar ile kullanıcıların kötü amaçlı sitelere yönlendirilmesini engellemeyi amaçlıyor. Kullanıcılara şüpheli bir mesaj ulaştığında uygulama ‘Şüpheli Bağlantı’ uyarısı çıkaracak. Ancak bu uyarıya rağmen kullanıcılar söz konusu bağlantıyı açmak isterlerse bunu yapabilecekler.

Özellik Henüz Geliştirme Aşamasında

Özellik Henüz Geliştirme Aşamasında

Popüler mesajlaşma uygulamasının yeni özelliği henüz kullanıcılara sunulmuş değil. Halen geliştirme aşamasında olan Şüpheli Bağlantı Algılama adı verilen özellik uygulamaya eklenmiş olmasına rağmen beta kullanıcılarına sunulmadı.

WhatsApp’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre şüpheli bağlantıları isteğe bağlı olarak raporlanması gibi yeni özelliklerin de güncellemeye eklenmesi planlanıyor. Güncellemenin kısa süre içerisinde önce beta kullanıcılarına, ardından iOS ve Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum