Whatsapp Aylık Kullanıcı Sayısıyla Yeni Bir Rekor Kırdı!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, açıkladığı aylık kullanıcı sayısıyla, yeni bir rekor kırdığını göstermiş olduğu. İşte ayrıntılar;

Dün New York borsalarının kapanmasının ardından 2017’nin dördüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Facebook, bunun yanında WhatsApp’ın son çeyrek bilançosunu da paylaştı. Ve WhatsApp’ın Facebook’un göz dolduran yükselişinin pek de arkasında kalmadığı görüldü.

Zira popüler mesajlaşma uygulaması, 2017’nin son çeyrek sonuçlarıyla yeni bir rekora imza attı. Aylar önce günde 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşan WhatsApp’ın aylık aktif kullanıcı sayısının 1.5 milyar kişiye ulaştığı ifade edildi.

Mark Zuckerbeg’in Facebook sayfasındaki duyurusuna göre WhatsApp, günlük 60 milyar mesaja ulaştı.

Ve bu sonuçlar; Çin’de yasaklanan WhatsApp’ın popülaritesinin artmaya devam ettiğini açıkça gösterdi. Neticede; Temmuz’da günlük 1 milyar mesajlaşması ve 1.3 milyar aylık aktif kullanıcısı olan uygulama, 2017’nin 4. çeyreğinde yeni rekorlar kırdı.

İlaveten; WhatsApp’ın 2014’teki aylık kullanıcı sayısı 450 milyonken, günlük kullanıcısı ise 315 milyonda kalıyordu.

Whatsapp'ın Kullanıcı Sayısı 4 Katına ÇıktıKısacası; Facebook WhatsApp için harcadığı 19 milyar doların karşılığını misli misli aldı diyebiliriz. Ayrıca 2014’te gerçekleşen dev anlaşmanın öncesinde Facebook, Instagram’ı da 1 milyar dolara satın almıştı.

Yani o zamanlar çoğu kişiyi endişelendirse de şirketin gayet başarılı yatırımlar yaptığı, açıklanan sonuçlardan gayet net bir şekilde belli oluyor.

Whatsapp 1.5 Milyon Kullanıcıya UlaştıWhatsApp dışında geçtiğimiz günlerde GIF ekleme özelliği gelen Instagram hakkında da konuşan Zuckerberg, Hikayeler bölümün popülerliğinden bahsetti.

Bu özelliğin sırasıyla en çok Instagram ve WhatsApp’ta kullanıldığını belirten Zuckerberg, Snapchat’e adeta taş çıkarttı. Nitekim Snapchat’tan kopyalanan özellik, Instagram’da çok daha popüler hale geldi. Neticede; mesajlaşma uygulamasını satın alarak gayet akıllıca davranan Facebook, Whatsapp Business ile de kazanç elde etmeyi hedefliyor.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı