Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Westworld Dizisi Konusu, Oyuncuları, Fragmanları ve Müzikleri

Beyin yakan ve geleceğe ışık tutan konusuyla ilk bölümünden itibaren hayranlık uyandırmayı başaran Westworld dizisi huzurlarınıza geliyor.
Westworld Dizisi Konusu, Oyuncuları, Fragmanları ve Müzikleri
Son Güncelleme: 
Yorum

Westworld dizisi, yeni efsanelerden biri olarak karşımıza geliyor. Bütünüyle izleyicileri ekran karşısına kilitlemeyi başaran Westworld, ilk bölümlerinden itibaren adını dizi tarihine altın harflerle yazdırıyor. İzleyicilerin beyninde yanıklar oluşmasına neden olan konusunun yanı sıra güçlü ve başarılı oyuncu kadrosuyla da şaşkınlık yaratan bir HBO dizisi olarak izleyicilerle buluşuyor.

Westworld; bir uyarlama olmasına rağmen, orijinalinden farklı bir yapıya sahip olmasından dolayı, bugüne kadar yayınlanmış en pahalı televizyon dizileri arasında yer alan birçok yapımı da gölgelemeyi başarıyor. Yapay zeka temalı bilim kurgu gerilim türünün en başarılı örneklerinden biri olan Westworld dizisi; konusu, oyuncuları, fragmanları ve müzikleriyle huzurlarınıza geliyor.

İşte son yıllara damgasını vuran Westworld dizisi;

Westworld Dizisi Konusu

Westworld Dizisi KonusuWestworld konusu ile hayranlık uyandırmaya devam ediyor. “Yapay zekanın doğuşu ve günahın geleceği hakkında karanlık bir macera” olarak tanıtılan bu benzersiz dizi, Michael Crichton tarafından yazılıp yönetilen 1973 yapımı Batı Dünyası (Westworld) filminin uyarlanmış halidir. IMDb puanı 9,0 olan Westworld dizisi 2 Ekim 2016 tarihinde yayınlanan ilk bölümüyle izleyicileri ekrana kilitlemeyi başardı.

Westworld Dizi KonusuYapay zeka robotlarından oluşan bir vahşi batı temalı bir park olan Westworld’de bulunan bu robotlar “ev sahibi” olarak adlandırılırken, simülasyona giren gerçek insanlar ise “misafir” veya “ziyaretçi” adını alıyorlar. Birbirine bağlı hikayeler serisinden oluşan bu dizide, simülasyonun içerisine giren ziyaretçiler, ev sahiplerine karşı diledikleri fantezileri gerçekleştirebiliyorlar. Üst düzey şiddetin yanı sıra insansı robotları öldürebiliyor ya da tecavüz de edebiliyorlar.

EN İYİ BEYİN YAKAN KAFA AÇAN FİLMLER İÇİN TIKLAYIN.

Aslında Westworld, bir nebze de olsa geleceğe ışık tutuyor. Çünkü günümüz teknolojisiyle böyle bir tema parkı gelecekte var olabilir. En iyi bilim kurgu filmleri listesinde ilk sıralara adını yazdıran Aşk (Her) filmi de insan ve yapay zeka arasındaki duygusal bağı gözler önüne sermişti.

Westworld KonusuWestworld dizisinde ise duygusal yakınlaşmaların yanı sıra karşısındakinin yapay zeka robotu olduğunu bilen ziyaretçilerin bastırılmış fantezilerini bu robotlar üzerinde, suçluluk duygusu dahi duymadan uygulayabilmeleri konu ediliyor. Bu arada gerçek bir hikayeden uyarlanan bir diğer efsanevi yapım Narcos dizisine de göz atmak isteyebilirsiniz.

Westworld Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

Westworld Dizisi Oyuncuları ve KarakterleriSahip olduğu konu ve işleyiş itibariyle Westworld dizisi, eğer yeniden bir filme uyarlansaydı, kesinlikle en iyi beyin yakan kafa açan filmler arasında zirvede yer alırdı. Konusuyla çeşitli teorilerin üretilmesine ve beynimizdeki devrelerin yanmasına neden olan Westworld dizisi; J. J. Abrams, Jonathan Nolan ve Lisa Loy gibi başarılı teknik ekibinin yanı sıra oyuncu kadrosuyla da dikkat çekmeyi başarıyor.

Dr. Robert Ford – Anthony Hopkins

Dr. Robert Ford - Anthony HopkinsOrtağı Arnold ile birlikte Westworld adındaki simülasyonun yaratıcı olan Dr. Robert Ford, dizinin en etkin isimlerinden biri olarak karşımıza geliyor. Hikayelerin planlanmasından, yeni yerlerin oluşumuna ve ev sahiplerinin denetlenmesine kadar Westworld dünyasını elinde tutan Ford, zeki ve yaratıcı bir yönetici olarak dizi de yer alıyor.

En iyi psikolojik gerilim filmlerinden biri olan Kuzuların Sessizliği adındaki benzersiz yapımdaki Hannibal rolüyle tamamıyla efsaneleşen usta oyuncu Anthony Hopkins, Westworld dizisini fazlasıyla çekici hale getiren en önemli etkenlerden de bir tanesidir. Dizide Dr. Robert Ford karakterine hayat veren Hopkins, yine olağanüstü bir işe imza atıyor.

Siyah Giyinen Adam (Man in Black) – Ed Harris

Siyah Giyinen Adam (Man in Black) - Ed HarrisDizinin en psikopat misafirlerinden biri olan Siyah Giyinen Adam (Man in Black) ya da diğer adıyla Gunslinger, Westworld’ün %51’lik hissesini de elinde bulunduruyor. 35 yıldır simülasyonu ziyaret eden bu kötü adamın aslında kim olduğu ise izleyicileri şaşırtmayı başaran detaylardan bir tanesidir.

Truman Show, Akıl Oyunları, Apollo 13, Kapıdaki Düşman, Kaya ve Gerçeğin Peşinde gibi unutulmaz efsane filmler arasında yer alan birçok yapımın oyuncu kadrosunda yer alan Ed Harris, Westworld dizisinde de önemli bir karaktere hayat veriyor. Tabiri caizse Westworld dizisinin 1. sezonunda adeta “yardıran” Harris, dizinin böylesine popüler hale gelmesinde de önemli bir rol oynuyor.

Dolores Abernathy – Evan Rachel Wood

Dolores Abernathy - Evan Rachel WoodAsaleti, gülüşü ve karakteristik ağlamasıyla Westworld simülasyonunun aşık olunası kadın yapay zeka robotlarından biri olan Dolores Abernathy, dizinin en önemli karakterleri arasında yer alıyor. Ayrıca Westworld simülasyonunun ilk ev sahibi olan Dolores, özellikle de 2. sezondan itibaren çok daha etkin bir karakter haline gelecek gibi görünüyor.

Westworld dizisinin Dolores’i olarak karşımıza gelen Evan Rachel Wood, güzelliğinin yanı sıra olağanüstü oyuncu performansıyla da beğenilerin odak noktası haline geliyor. 1990 yılında, henüz 3 yaşında oyunculuk kariyerine başlayan Evan Rachel Wood; en iyi uyuşturucu filmleri arasında yer alan Onüç filminin yanı sıra Zirveye Giden Yol, Charlie Countryman’ın Gerekli Ölümü, Simone, The Wrestler ve True Blood gibi yapımlarda da yer aldı.

Teddy Flood – James Marsden

Teddy Flood - James MarsdenWestworld dizisinin bir diğer ana karakterlerinden biri olan ve hikayesi Dolores ile birleşen dizinin çekici erkek robotu Teddy Flood ile Westworld karakterlerini tanımaya devam ediyoruz. Tam adı Theodore Flood olan bu yapay zeka robotu, simülasyon içerisinde daima kahramanı oynamaktadır. Ayrıca eski bir kanun adamı ve kelle avcısıdır.

Not Defteri filminden Manhattan’da Sihir’e kadar en iyi romantik filmlerin yanı sıra X-Men serisinin de Scott Summers’ı (Cyclops) olarak izleyici karşısına çıkan James Marsden, Westworld dizisinin başarılı oyuncu kadrosunu da daha fazla güçlendiriyor. Daha birçok başarılı yapımda yer alan ve eksi bir Versace modeli olan Marsden, Westworld dizisindeki silahşor Teddy rolüyle de büyük beğeni topluyor.

Maeve Millay – Thandie Newton

Maeve Millay - Thandie NewtonDizinin önemli ve Westworld simülasyonunun ise ilk ev sahiplerinden biri olan Maeve Millay, Mariposa adındaki mekanda genelev patronluğu yapmaktadır. Fakat daha sonra görmüş olduğu geçmişe ait anımsamalardan sonra, gerçekliğini sorgulamaya başlamıştır. Dizinin ilk sezonunda da önemli bir yere sahip olan Maeve, Westworld’ün 2. sezonunda çok daha etkili bir karakter haline gelecek gibi görünüyor.

Görevimiz Tehlike, Umudunu Kaybetme, RocknRolla, Çarpışma ve 2012 gibi önemli yapımlarda da boy gösteren Thandie Newton, Westworld dizisindeki Maeve rolüyle de harikalar yaratıyor. Halihazırda başarılı bir oyunculuk kariyerine sahip olan Newton, Westworld dizisiyle unutulmaz isimlerden biri haline gelecek gibi görünüyor.

GERÇEK HAYATTAN UYARLANMIŞ EN İYİ BİYOGRAFİ FİLMLERİ İÇİN TIKLAYIN.

Bernard Lowe – Jeffrey Wright

Bernard Lowe - Jeffrey WrightDizinin ana karakterlerden biri olan Bernard Lowe, Westworld simülasyonunun Programlama Bölümü Başkanı olarak görev yapıyor. Dr. Robert Ford ile iyi anlaşan ve Theresa ile aşk yaşayan personellerden de bir tanesiydi. Ancak özellikle de ilk sezonun sonlarına doğru izleyicileri şaşkına uğratmayı başarmış ve bazı teorileri de gerçeğe dönüştürmüştü.

Bernard’ı canlandıran Jeffrey Wright, Casino Royale ve Quantum of Solace gibi yeni James Bond serisi başta olmak üzere; Açlık Oyunları serisi, Zirveye Giden Yol, Bitik Şehir, İstila ve Ali gibi bilindik filmlerde de görev aldı.

Theresa Cullen – Sidse Babett Knudsen

Theresa Cullen - Sidse Babett Knudsenİlk sezonda güçlü ve sert bir kadın olarak karşımıza çıkan Theresa Cullen, Westworld evreninde Operasyon Lideri olarak yer alıyor. Westworld’ün “insan” olarak tanımlanan bu karakteri, tema parkının güvenliğinden ve standartlarından sorumlu, iş kolik bir isim olarak karşımıza çıkıyor.

Westworld dizisinde fazlasıyla zeki ve kurnaz bir karakter olan Theresa’yı canlandıran Sidse Babett Knudsen, başarılı bir Danimarkalı oyuncu olarak kadrodaki yerini alıyor. César, Bodil ve Robert ödüllerinin sahibi olan Knudsen, Cehennem, Let’s Get Lost ve Kral için Hologram gibi yapımlarda da beğeni toplamıştı.

Hector Escaton (Harlan Bell) – Rodrigo Santoro

Hector Escaton (Harlan Bell) - Rodrigo SantoroWestworld simülasyon dünyasının “Most Wanted” olarak tabir edilen, en çok aranan kanun kaçaklarından biriyle yolumuza devam ediyoruz. Hector Escaton ya da Harlan Bell olarak da bilinen bu isim, soğuk kanlı bir katil ve haydut olarak biliniyor. Öldürmekten zevk alan Escaton da Westworld’ün yapay zeka robotlarından bir tanesidir.

Öldürmekten zevk alan bu kanun kaçağı; 2016 yapımı Ben-Hur, Focus, 300 serisi ve en iyi politik filmler arasında yer alan Che gibi yapımlardan aşina olduğumuz Rodrigo Santoro gibi güçlü bir isim tarafından canlandırılıyor.

William – Jimmi Simpson

William - Jimmi SimpsonGenç William, 30’larında Westworld dünyasıyla tanışan ve başlangıçta bu dünyada gerçekleşen olayları onaylamayan bir karakterdir. Nişanlısının kardeşi Logan ile birlikte simülasyona giren William, zaman ilerledikçe ve Dolores’i tanıdıkça bu korkunç dünyadan farklı anlamlar çıkarmaya başlar. Özellikle de dizinin ilk sezonunun sonlarına doğru yüzleştiğimiz gerçek, bizleri fazlasıyla şaşırtacak ve William’ın hikayesinin daha yeni başladığının habercisi olacaktır.

Westworld dizisinde Genç William ya da Logan’ın deyimiyle “Billy” karakterine hayat veren 41 yaşındaki Amerikalı oyuncu Jimmi Simpson, daha önce de birçok dizi ve filmde karşımıza çıkmıştı. House of Cards ve Breakout Kings gibi televizyon serilerinin yanı sıra Abraham Lincoln: Vampir Avcısı, Beyaz Saray Düştü, Asla Kaybetme, Stay Alive ve Zodiac gibi filmlerde de boy göstermişti.  

EN ÇOK İZLENEN FİLMLER İÇİN TIKLAYIN.

Clementine Pennyfeather – Angela Sarafyan

Clementine Pennyfeather - Angela SarafyanWestworld dünyasında karşılaşmış olduğumuz ilk Clementine Pennyfeather karakteri, Dolores ile birlikte bu simülasyonun en eski ev sahiplerinden biridir. Bir hayat kadını olarak karşımıza çıkan Clementine karakteri, daha sonra ise yenilenmiş haliyle karşımıza çıkıyor.

Hem güzelliğiyle hem de başarılı oyunculuğuyla izleyicilerin kalbini çalan eski Clementine karakteri; Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti, Göçmen ve Paranoya gibi yapımlarda da yer alan Angela Sarafyan ile hayat buldu. Yeni Clementine ise Banshee dizisinde yıldızı parlayan Lili Simmons tarafından canlandırılıyor.

Elsie Hughes (Elsie King) – Shannon Woodward

Elsie Hughes (Elsie King) - Shannon WoodwardWestworld evreninin parlayan personellerinden biri olan ve Programlama Bölümü’nde garip davranışlar sergileyen yapay zeka robotlarından sorumlu olan Elsie Hughes (Elsie King), özellikle de 2. sezondan itibaren adından daha fazla söz ettirecek gibi görünüyor.

Westworld dizisinin sevilen karakterlerinden Elsie’ye hayat veren Shannon Woodward; Raising Hope dizisinde de yer almış olmasına rağmen, bu yeni diziyle dünya çapında tanınmış bir oyuncu haline geliyor.

Armistice – Ingrid Bolso Berdal

Armistice - Ingrid Bolso BerdalWestworld’ün tam bir baş belası kadın silahşoru olan Armistice, Hector ile birlikte bu simülasyonun aranan haydutlarından biridir. Ailesini öldüren adamı avlamak için yola çıkan Armistice, sonrasında Hector ile tanışır ve çetenin ikinci lideri haline gelir.

Dizinin Norveçli yıldızı Ingrid Bolso Berdal, Armistice rolüyle adeta harikalar yaratıyor. En iyi mitoloji filmleri arasında yer alan Herkül: Özgürlük Savaşçısı filminde de önemli bir karaktere hayat veren Berdal; Şeytanın Oteli, Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları, Sons gibi yapımlarda da yer almıştı.

Logan – Ben Barnes

Logan - Ben BarnesWestworld simülasyonunun en eski misafirlerinden biri olan ve bu dünyanın sunmuş olduğu hemen hemen her şeyin tadına varan Logan karakterini ilk olarak Genç William ile birlikte görüyoruz. İlk sezonun ana karakterlerinden biri olan Logan, insanlığın karanlık tarafı olarak da tanımlanabilir.

Westworld dizisinde Logan karakterine hayat veren Ben Barnes, aslında birçok yapımda da önemli rollerde oynamıştı. Narnia Günlükleri serisi başta olmak üzere, Yedinci Oğul, Bono’yu Öldürmek, Tabanca ve Yıldız Tozu gibi filmlerin de yıldız ismi olan Barnes’ı Westworld dizisinin ikinci sezonunda görüp göremeyeceğimiz henüz bilinmiyor.

EN İYİ FANTASTİK FİLMLER LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN.

Lawrence (El Lazo) – Clifton Collins Jr.

Lawrence (El Lazo) - Clifton Collins Jr.Westworld evreninin belki de kilit karakterlerinden biri olan Lawrence ya da bilindik adıyla El Lazo ile bu diziyi tanımaya devam ediyoruz. Başlangıçta eşi, kızı ve Siyahlı Adam ile birlikte görülen Lawrence, daha sonra ise William ve Dolores ikilisiyle birlikte El Lazo olarak karşımıza geliyor. Elbette ki bu durum da bazı teorilerin üretilmesine ve gerçekleşmesine neden oluyor.

Beyaz Perde Sanatçıları Derneği ve Boston Society Eleştirmenler ödüllerinin kazananı olan tecrübeli oyuncu Clifton Collins Jr. da Westworld dizisinin başarısına katkıda bulunan isimlerden biridir. Collins ayrıca Pasifik Savaşı, Tetikçi 2, Evrim, Star Trek, Beyin Avcıları, Parker, Deney ve daha birçok başarılı yapımda da görev almıştır.

Charlotte Hale – Tessa Thompson

Charlotte Hale - Tessa ThompsonWestworld’ün başındaki şirket Delos Destinations’ın CEO’su olan Charlotte Hale, gizemli ve kışkırtıcı bir karakter olarak karşımıza geliyor. Dizinin 6. bölümünde karşımıza çıkan Charlotte ile ikinci sezonda da fazlasıyla karşılaşacağız gibi görünüyor.

Westworld’ün gizemli kadını Charlotte’u canlandıran Amerikalı oyuncu Tessa Thompson, 25 Ekim 2017 tarihinde vizyona girecek olan Thor: Ragnarok filminde de boy gösterecek. Daha önce de Creed, Selma, Renklerin Hikayesi gibi yapımlarda da yer alan Thompson, Westworld dizisiyle de daha da çok adından söz ettirecek gibi görünüyor.

Westworld Dizisi Fragmanları

Westworld Dizisi FragmanlarıGame of Thrones, The Sopranos, The Wire, True Blood, True Detective, Deadwood, Boardwalk Empire, Sex and the City, Oz ve Entourage gibi daha birçok başyapıta imza atan HBO, Westworld dizisiyle de kalitesini arşa çıkarmayı başarıyor. HBO’nun kısa sürede efsaneleşen bu dizisini henüz tanımayanlar için Westworld fragmanlarıyla huzurlarınıza geliyor.

Westworld Dizisi Tanıtım Fragmanı

Tanıtım videosunda özellikle de oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Westworld, teknolojinin durdurulamayan bir hızla ilerlediği bugünlerde işediği konusuyla da merak uyandırmayı başarıyor. 2016 yılının ikinci yarısında yayınlanan Westworld dizisinin tanıtım fragmanı, bu HBO yapımının efsaneleşeceğinin sinyallerini veriyor.

Westworld Dizisi 1. Sezon Fragmanı

2016 Haziran’ında yayınlanan tanıtımıyla merak uyandıran Westworld, Ağustos ayında izleyicilerle buluşan yeni fragmanıyla da bizleri sabırsızlandırmayı başarmıştı. Bir an önce vizyona girmesi için gün saydığımız bu yapımın 10 bölümden oluşan ilk sezonu final yaptı. Şimdi ise 2018 yılında yayınlanacağı duyurulan Westworld’ün 2. sezon fragmanları için beklemeye koyulduk.  

Westworld Dizisi Müzikleri

Westworld Dizisi MüzikleriSadece yıldızlardan oluşan teknik ekibi ya da oyuncu kadrosuyla değil, aynı zamanda da müzikleriyle fark yaratan bir yapımla karşı karşıyayız. Radiohead, The Rolling Stones, Scott Joplin, The Animals, Amy Winehouse ve Ramin Djawadi imzalı Westworld müzikleri huzurlarınıza geliyor. Bu arada telif hakları 55 bin dolara mal olan bu şarkıların, dizide piyano ile yeniden uyarlanarak servis edildiğini de söylemeden geçmeyelim.

Ramin Djawadi – Westeorld Main Title Theme

Westworld dizisinin başlangıç müziği, henüz ilk bölümden itibaren fark yaratmayı ve dizinin simgesi haline gelmeyi başardı. Ramin Djawaldi eseri  “Westeorld Main Title Theme” de bu HBO dizisinin başarısında büyük rol oynuyor.

Johnny CashAin’t No Grave 

Westworld dizisinin ilk bölümünün bitiş müziği olarak karşımıza çıkan Johnny Cash imzalı Ain’t No Grave de beğenilen Westworld müziklerinden biri olmayı başarıyor.

The Rolling Stones – Paint It, Black

Efsanevi bir grup olan The Rolling Stones imzalı benzersiz bir parça olan “Pain It, Black” de Westworld dizisinin ilk bölümünde olağanüstü bir şekilde uyarlanmış parçalardan bir tanesidir.  

Soundgarden – Black Hole Sun

90’lı yılların efsanevi şarkılarından biri olan Soundgarden parçası “Black Hole Sun” da piyano ile coverlanmış haliyle Westworld dizisini süslemiştir.

Radiohead – No Surprises

Westworld dizisinin ikinci bölümüne damgasını vuran müziklerinden biri ile listemize devam ediyoruz. Bir Radiohead şarkısı olan No Surprises, özellikle de dizide yer alan haliyle bizleri uzaklara götürmeyi başarıyor.

Maple Leaf Ragtime Band – Peacherine Rag

İlk olarak Maple Leaf Ragtime Band tarafından 1994 yılında dinleyicilerle buluşan Peacherine Rag parçası, Westworld dizisinin ise üçüncü bölümünü süslüyor.

Scott Joplin – Pineapple Rag

Şimdi ise Westworld dizisinin dördüncü bölüm müziğiyle listemize devam ediyoruz. Dünyanın en iyi bestekarlarından ve piyanistlerinden biri olan 1868 Teksas doğumlu Scott Joplin’in Pineapple Rag adlı eseri de bu diziyi çok daha kaliteli hale getiriyor.

The Cure  – A Forest

The Cure adlı alternatif rock grubunun 1980 yılında “A Forest” adıyla dinleyicilerle buluşturduğu bu parça da Ramin Djawadi’nin ellerinde yenilenerek, Westworld dizisinin dördüncü bölümünü süslüyor.

Nine Inch Nails  – Something I Can Never Have

Karanlıklar Ülkesi: Evrim filminin müzikleri arasında da yer alan Nine Inch Nails imzalı Something I Can Never Have de Westworld dizisinin beşinci bölümünü güzelleştiren parçalardan bir tanesidir.

Radiohead – Fake Plastic Trees

Yine Westworld dizisinin altıncı bölümünü süsleyen Fake Plastic Trees parçası da ünlü rock grubu Radiohead’e aittir.

Amy Winehouse  – Back to Black

Westworld dizisinin ilk sezon finaline doğru yaklaşırken bir diğer efsanevi parçayla karşılaşıyoruz. Amy Winehouse’un en bilindik şarkılarından biri olan Back to Back de Ramin Djawadi ellerinde yeniden hayat buluyor.

The Animals  – House Of The Rising Sun

Westworld dizisinin sekizinci bölümünü süsleyen House of the Rising ise The Animals grubunun imzasını taşıyor.

Westworld Dizisi Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara Sorular

Westworld Dizisi Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara SorularBir anda dünyanın en başarılı dizilerinden biri haline gelen Westworld, bütün övgüleri sonuna kadar hak ediyor. Halihazırda etkileyici bir senaryonun, bir Nolan tarafından geliştirilmesi ve J. J. Abrams’ın usta yönetimiyle hayat bulan Westworld, elbette ki birbirinden başarılı oyunculardan oluşan kadrosuyla da daha şimdiden dizi tarihinin efsaneleri arasındaki yerini alıyor.

SHAMELESS DİZİSİ İNCELEMESİ İÇİN TIKLAYIN.

Televizyon dünyasının yeni efsanesi Westworld dizisini birlikte inceledik. Peki, siz olsanız, Westworld gibi bir tema parkında, karşınızdakinin bir yapay zeka robotu olduğunu bilmenize rağmen, ev sahiplerine davranışlarınızdan dolayı suçluluk duyar mıydınız?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu