Yatırım yapmaya başla!

Warren Buffett’ın Gelecek Yatırımı Berkshire Hathaway için Bir İlk Olacak!

Warren Buffett’ın bir sonraki yatırımının Berkshire Hathaway’in ilkleri arasında yer alacağı belirtildi. İşte dikkat çeken haberin ayrıntıları;
Warren Buffett’ın Gelecek Yatırımı Berkshire Hathaway için Bir İlk Olacak!

Dünyanın en zengin isimleri arasındaki ünlü iş insanı Warren Buffett, yine ilgi çeken bir haberle manşetleri süsledi. Keza kendisinin, Omaha merkezli şirketi aracılığıyla Hindistanlı bir finansal teknoloji şirketine en az 285 milyon dolar yatırım yapacağı söylendi.

Economic Times’ın bugünkü haberinde; Warren Buffett’ın One97 Communications’ın % 3 ila 4 arasında hissesi için 285 ila 356 milyon dolarlık ödeme yapacağı kaydedildi. Ve bunun Berkshire Hathaway’in Hindistan’daki ilk doğrudan yatırımı olacağına dikkat çekildi.

Hindistanlı şirketler ve Hint pazarı yatırımcılar için her geçen gün biraz daha cazip bir hal alırken, Warren Buffett da olaya el attı.

Warren Buffett Hindistanlı One97 Communications'a Yatırım Yapacak Mumbai merkezli Economic Times, bugünkü haberinde Warren Buffett’ın şirketi Berkshire Hathaway aracılığıyla Hindistanlı One97 Communications’a yatırım yapacağını yazdı. Ünlü milyarderin söz konusu şirketten % 3 – 4 hisse senedi satın alacağı ve bunun için 285.4 ila 256.7 milyon dolar ödeme yapacağı söylendi.

Bloomberg de daha sonra Berkshire’ın hisse satın alımı için anlaştığını ve resmi duyurunun önümüzdeki birkaç gün içinde yapılacağını dile getirdi.

Warren Buffett Hindistanlı Paytm'ye Yatırım Yapacak Kaynaklar, yatırımın One97 Communications’ın yan kuruluşu Paytm’i 10 milyar dolar değerlemeye ulaştıracağını yazdı. Ayrıca Paytm’in yatırımcıları arasında Alibaba ile Softbank’ın yer aldığını, Vision Fund’un geçtiğimiz yılki 1 milyar dolarlık yatırımı ile girişimin son değerlemesinin 7 milyar dolara ulaştığı kaydedildi.

Paytm’nin rakipleri arasında geçtiğimiz aylarda Wal-Mart’ın satın aldığı Flipkart bünyesindeki PhonePe ile Google’ın Tez’inin yer aldığı belirtildi.

Paytm Yatırımı Berkshire Hathaway için İlk Olacak İlaveten; Berkshire Hathaway’in hisse senedi satın almak istediği Paytm’nin şu anda aynı ismi taşıyan uygulaması aracılığıyla ödeme yapan müşterilerine indirimler sunduğu, bununla birlikte yatırım ve sigorta sektörlerine odaklandığı aktarıldı. Hindistan’ın en büyük dijital ödemeler şirketi olarak tanımlanan Paytm anlaşmasının, Berkshire Hathaway’in kilit isimlerinden Todd Combs tarafından gerçekleştirileceği bilgilerine de yer verildi.

Tamamlanması durumunda Buffett’ın dev şirketi için bir ilk olacak hisse satın alımı, bu özelliğiyle de epey dikkat çekti. Çünkü Apple yatırımlarıyla teknoloji sektörüne giriş yapsa da Buffett’ın bu alanda fazlasıyla temkinli davrandığı ve zincirlerini sadece birkaç hamleyle kırdığı biliniyordu. Gerçi Goldman Sachs, American Express, Wells Fargo ve Bank of America gibi finansal hizmetlere yatırım yapma konusunda uzun bir geçmişi var ama yine de hiçbiri finansal teknoloji şirketi değil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum