Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Jeff Bezos’u Hafife Alan Warren Buffett’ın Amazon ve Google Pişmanlığı!

ABD’li ünlü iş insanı Warren Buffett, Amazon ve Google’ın geleceğini göremediği için pişman olduğunu söyledi. İşte haberin detayları;
Jeff Bezos’u Hafife Alan Warren Buffett’ın Amazon ve Google Pişmanlığı!
Son Güncelleme: 
Yorum

84 milyar dolarlık servetiyle Forbes 2018 dünyanın en zenginleri listesinde üçüncü sırada yer alan Warren Buffett, Amazon ve Google pişmanlığı ile tüm dikkatleri üzerine çekti.

Hafta sonu Omaha’da düzenlenen yıllık hissedarlar toplantısında konuşan Buffett, iki teknoloji deviyle ilgili yanlış öngörülerde bulunduğunu ve bu nedenle pişman olduğunu söyledi. Samimi itirafı ile bütün manşetlerde yer eden başarılı yatırımcı, hem Google hem de Amazon’la ilgili yanıldığını dile getirdi.

Günümüzün en değerli şirketleri arasındaki Google ile Amazon’un Warren Buffett’ın pişmanlıkları olduğu öğrenildi.

Warren Buffett’ın Amazon ve Google'a Yatırım Yapmadığı için PişmanDaha birkaç gün önce yılın ilk çeyreğinde 75 milyon Apple hissesi aldığını duyduğumuz Warren Buffett’ın adı şimdi de Google ve Amazon’la aynı başlıklarda yer aldı. “Google ve Amazon hakkında yanlış kararlar verdim” diyen ünlü milyarder, her iki şirketi de gözden geçirmesine rağmen yanlış sonuçlara ulaştığını belirtti.

Zamanında Bill Gates’in kendisine arama motoru olarak Google’ı kullanma tavsiyesi verdiğini de söyleyen yatırımcı, bu konuda da uyanık olamadığını ifade etti.

Warren Buffett’ın Amazon ve Google'ın Geleceğini GöremediGünümüzün en zengini Jeff Bezos hakkındaki tahminlerinde de yanıldığını açıklayan Warren Buffett; “Jeff’i ilk gördüğümde onun yeteneğini anladım ama hafife aldım” sözleriyle büyük yankı uyandırdı.

Bununla da yetinmeyen milyarde; Jeff Bezos’un mucize gibi bir şey başardığını vurgulayarak düşüncesini “fakat sorun şu ki ben bir şeyin mucize olacağını düşünürsem onun üzerine bahse girmemeyi tercih ederim” sözleriyle anlattı.

Amazon ile Google konusundaki pişmanlığının yanında bitcoin hakkında konuşan Buffett, popüler kripto para birimini fare zehirine benzetti.

Warren Buffett Bitcoin Yorumu: Fare ZehriKaldı ki bu açıklamalar piyasalarda yankı uyandırsa da kısa süre önce bitcoin yatırım değil diyen Warren Buffett’ın bu konudaki tutumu düşünüldüğünde pek şaşırtıcı olmadı.

Kripto paralara karşı tutumu tüm dünya tarafından bilinen Buffett, bitcoinin üretken bir varlık olmadığı yönündeki görüşünü tekrarlayarak “fare zehiri” yorumuyla uyarılarını yineledi. Neticede; Berkshire Hathaway’in yıllık hissedarlar toplantısı yılların yatırımcısının yorumlarıyla tarihe geçti diyebiliriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu