Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Warner Music Group Blockchain Ortaklıklarına Yenisini Ekledi

Warner Music Group, sanatçılara benzersiz fırsatlar sunmak amacıuyla blockchain oyun geliştiricisi Splinterlands ile ortaklık kurdu.
Warner Music Group Blockchain Ortaklıklarına Yenisini Ekledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Warner Music Group, blockchain tabanlı oyun geliştiricisi Splinterlands ile bir ortaklık kurulduğunu duyurdu. Kurulan iş birliği, WMG sanatçılarının oyna-kazan, arcade tarzı blok zincir oyunları yaratması ve geliştirmesi için fırsatlar sağlayacak.

Warner Music Group geçtiğimiz ay, sanatçılarına hayranlarıyla etkileşim kurabilecekleri başka bir çıkış noktası sağlamak amacıyla The Sandbox ile ortaklık kurulduğunu duyurmuştu.

WMG’nin dijital baş sorumlusu ve iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Oana Ruxandra, Splinterlands ile özel tokenli oyunlar oluşturmak için ortaklık kurarak, sanatçılar için yeni gelir akışlarının sağlayacaklarını söyledi.

Splinterlands’in kurucu ortağı ve CEO’su Jesse “Aggroed” Reich ise “WMG ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Oyun, müzik, kripto, NFT’ler, DeFi ve blokchain’in kesiştiği noktada yeni işbirliklerini sabırsızlıkla bekliyorum.” diye konuştu.

GameFi Endüstrisi Büyüyor

GameFi Endüstrisi  Büyüyor

ABD merkezli blockchain geliştiricisi Splinterlands, 208 yılında kuruldu ve kendi adıyla bir oyuna sahip. Oyuncuların kartlarını özgürce alıp sattığı, tüm işlemlerin Hive blok zincirinde kaydedildiği 1v1 dövüş oyunudur.

Splinterlands, DappRadar verilerine göre, son yedi gündeki kullanıcı sayısına göre en popüler blockchain oyunu konumunda. Oyun halihazırda günlük 450 bin aktif kullanıcıya sahip ve toplamda 1.8 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

Blockchain oyunlarının popülaritesi ve sektöre yapılan yatırımlar hızla artıyor. GameFi tabanlı çevrimiçi oyunlar geçtiğimiz Ocak ayında topladıkları fon 1 milyar dolar barajını geçmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%