Yatırım yapmaya başla!

Warner Media CEO’su John Stankey HBO Çalışanlarına “Bu Yıl Zor Geçecek” Dedi!

HBO’nun yeni kurumsal liderlerinden Warner Media’nın CEO’su John Stankey, HBO çalışanlarına zor bir yıla hazırlıklı olmalarını söyledi. İşte detaylar;
Warner Media CEO’su John Stankey HBO Çalışanlarına “Bu Yıl Zor Geçecek” Dedi!

Geçtiğimiz haftalarda tamamlanan dev anlaşmayla dünyanın en büyük telekom şirketi AT&T’nin bünyesine dahil olan HBO, dikkat çekici bir haberle gündeme geldi. Çünkü Warner Media’nın CEO’su John Stankey, HBO çalışanlarını zor bir yıla hazırlıklı olmaları gerektiği konusunda uyarı yaptı.

New York Times’ın edindiği bilgiler ışığında yapılan habere göre Stankey 150 HBO çalışanına açıkça; “bu yıl çok sıkı çalışacaksınız” dedi. Ayrıca konuşmasında HBO’nun halihazırdaki durumundan ve rakiplere karşı mücadele edebilmek için neler yapılması gerektiğinden bahsetti. Stanley, HBO’nun abone tabanını artırıp, rekabet edebilmek için daha çok büyümesi gerektiğini savundu.

Warner Media CEO’sunun bu açıklamaları, HBO çalışanlarını yoğun ve haliyle zor bir yılın beklediğini gösterdi.

Warner Media’nın CEO’su John Stankey HBO YorumuThe New York Times’ın kaynaklardan edindiği bilgilere dayanan haberde, Stankey’nin 150 HBO çalışanına “zora hazırlanın” sözleriyle uyarı yaptığı belirtildi. “Zor bir yıl olacak” diyen Stankey, “HBO’nun yönünü değiştirmek için yapılacak çok fazla iş olacak” sözleriyle de şirkette stratejik değişikliklere gidilebileceğinin sinyallerini verdi.

Ancak Warner Media’nın CEO’sunun yorumları, geçen ay Time Warner’ı satın alan AT&T yöneticilerinin yorumlarından epey farklıydı.

Warner Media’nın CEO’su John Stankey HBO BüyümeliÖrneğin; AT&T CEO’su Randall Stephenson HBO’nun Warner Brothers’tan bağımsız olarak çalıştırıldığını vurgulayarak bu iş modelini çok beğendiğini dile getirmişti. HBO CEO’su Richard Plepler de Randall Stephenson gibi AT&T’nin HBO’nun işlerine karışmamasının öneminden bahsetmişti.

Öte yandan; Stankey HBO’nun gelecekteki stratejileri konusunda spesifik bilgiler vermese de platformun müşteri ve içerik tabanını artırması gerektiğinin üzerini çizdi.

 HBO Çalışanları Zor Bir Yıla Hazırlanmalıİlaveten çalışanlardan daha fazla mesai yapmalarını isteyen Stankey, bunun gerekçesini de “Çünkü daha çok çalışmak, bir müşteri hakkında daha fazla veri ve bilgi edinmenizi sağlar. Böylece yarının dünyasında var olabilmek için çok önemli olan alternatif reklam modelleri ve aboneliklerle ilgili daha çok fikir üretebilirsiniz” sözleriyle açıkladı.

Tüm bunların yanında Stankey’nin yeni açıklamalarının Haziran ayında verdiği demeçle çelişmesi dikkat çekti. Çünkü ünlü CEO, Haziran’da Hollywood Reporter’a verdiği röportajda amacının, HBO’da kültürü değiştirmek olmadığını söylemiş, bunun yerine dağıtım ve teknolojiye odaklanacağını dile getirmişti. Fakat yeni açıklamaları, Stankey’nin HBO’ya bakış açısının değiştiğini gösterdi. Bakalım, bu durum HBO çalışanları üzerinde nasıl etki etti? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum