Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Wall Street Artan Olumsuz Duyarlılıkla Negatif Bölgede Açıldı

ABD gösterge endeksler, hafta ortasında Delta varyantına yönelik süregelen endişelerle düşük açıldı.
Wall Street Artan Olumsuz Duyarlılıkla Negatif Bölgede Açıldı

Wall Street, 8 Eylül seansına dünle benzer şekilde negatif bölgede başladı. Duyarlılık, Delta varyantının yayılmasının ekonomik toparlanma üzerindeki etkisine ilişkin endişelerle yönlendirildi.

Bugün açıklanacak açık iş sayısı verileri ve FED’in Beige Book raporu beklenirken geçen haftanın hayal kırıklığı yaratan tarım dışı istihdam raporu, toparlanma umutlarını gölgelemeyi sürdürdü. Beklenti altı istihdam artışı, FED’in daralma planlarını erteleyeceğine yönelik bahisleri artırdı.

Dün gün boyu negatif bölgede işlem gören Dow Jones Endüstri Ortalaması, bugüne de 35,087.45 puanla düşük başladı.
Dow Jones Düşük Açılış
Kaynak: MarketWatch

Açılışın ilk dakikalarında yüzde 0,24 ekside işlem gören borsa endeksi, 35,004.21 puann ardından yönünü yukarı çevirdi.

Dow Jones gibi Salı seansında ekside işlem gören S&P 500 Endeksi, bugüne 4,518.09 puanla negatif bölgede başladı. Dün açılışın ardından pozitif bölgeye geçen Nasdaq Kompozit de mevcut seansa 15,360.35 puanla düşük başlangıç yaptı.

Dow Jones dün yüzde 0,76, S&P 500 yüzde 0,34 ekside kapanmıştı. Emsallerinden pozitif ayrışan Nasdaq Kompozit Endeksi ise yüzde 0,07 artıda günü tamamlamıştı. Akşam saatlerinde açıklanacak FED Beige Book raporunda ABD Merkez Bankası’nın daralma çizelgesine ilişkin sinyallerine bakılacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum